Makutano Junction
Wtorek, 31 Marzec 2015 10:43

SUKCES UCZENNIC W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE!

W dniu 27.03.2015 w Warszawie miało miejsce wydarzenie podsumowujące dwuletni projekt „Makutano Junction. Multimedialne metody nauczania w edukacji globalnej” w ramach współpracy Polski, Bułgarii, Estonii i Kenii. Najbardziej zaangażowani uczniowie z klas 1f i 2f wzięli udział w Forum „Edukacja Globalna Oczami Młodych”, podczas którego odbyły się warsztaty i dyskusje dotyczące spraw globalnych, bezpośrednia komunikacja z uczniami ze szkoły partnerskiej z Kenii przy pomocy Skype’a, „Żywa Biblioteka” – spotkanie i rozmowy z interesującymi osobami pochodzącymi z krajów Afryki (dr hab. Bara Ndiaye z Senegalu, Harris’em Mawusi z Ghany, Issayas’em Techane Mesfin z Etiopii) oraz Makutano Junction Flashmob.

Jednym z etapów projektu był konkurs VIDEO CHALLENGE – GLOBALNIE SOLIDARNIE na najlepszy projekt video o tematyce związanej z Milenijnymi Celami Rozwoju. Pierwsze miejsce zajął projekt video „Create better world” autorstwa Gabrieli Michalak, Martyny Perzan i Dominiki Skrobeckiej z klasy 1f, zaś projekt „Are you a global citizen?” autorstwa Aleksandry Hromiuk z kl. 2f zajął piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Zwycięski filmik można obejrzeć na stronie internetowej projektu, klikając na poniższy link:

Fotorelacja:

Zmieniony: Czwartek, 21 Maj 2015 07:05