Uczennice II LO laureatkami Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej EUCYS 2015
Czwartek, 26 Marzec 2015 12:44

W Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie  w dniach 20 - 22 marca 2015 roku odbył się 27 finał Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

Do finału została zakwalifikowana praca badawcza ,,Badanie postrzegania przestrzeni  w aspekcie klaustrofobii  Klaudii Krupki i Aleksandry Bloch  - uczennic  II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida  w Ostrołęce.
Opiekunem ich pracy jest nauczycielka biologii Anna Mynyk.

W finale prezentowane były projekty 25 młodych naukowców z całej Polski. Należy podkreślić, że projekty te były wybrane spośród zgłoszonych 60-ciu, wcześniej nagrodzonych w ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursach, albo posiadały rekomendację samodzielnego pracownika naukowego.
W finałowym konkursie uczniowie prezentowali swoje prace przed  jurorami i odpowiadali na pytania - również w języku angielskim.
W trakcie konkursu odbywały się sesje otwarte dla publiczności Centrum Nauki Kopernik oraz mediów. Projekt uczennic II LO budził duże zainteresowanie zarówno zwiedzających, jak i mediów.
Na uroczystej gali podsumowującej  konkurs jury przyznało Klaudii i Oli III miejsce, co wiąże się z uzyskaniem tytułu laureata uprawniającym do uzyskania indeksu prestiżowych uczelni w Polsce (np. kierunek medyczny na UJ), a także przyznano im nagrody pieniężne.

Dyrekcja i społeczność szkolna serdecznie gratulują uczennicom i opiekunowi ważnego osiągnięcia!