Akcje na rzecz Hospicjum
Poniedziałek, 03 Listopad 2014 12:56

Od 7 lat młodzież naszej szkoły angażuje się w akcje charytatywne na rzecz Hospicjum Domowego Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce. Są to: Ogólnopolska Kampania „Hospicjum to też Życie” oraz krakowska akcja „Pola nadziei”, której symbolem jest żonkil.
W tym roku działania w wolontariacie rozpoczęliśmy od posadzenia cebulek żonkili na poletku przy wejściu do szkoły w dniu 3 października 2014 r. W ten sposób zapoczątkowaliśmy tegoroczną edycję „Pól nadziei”. Wiosną, gdy kwiaty te zakwitną, będziemy rozdawać je mieszkańcom Ostrołęki w zamian za datki na sprzęt medyczny dla pacjentów hospicjum.
XI Kampania Społeczna Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie” prowadzona jest w całej Polsce pod hasłem: „Pomagamy dzieciom i młodzieży w żałobie”. Cel kampanii to nagłośnienie problemów związanych z osieroceniem dzieci i młodzieży oraz zwiększenie świadomości na temat roli udzielanego im wsparcia, zarówno materialnego, jak i psychologicznego oraz edukacyjnego. Wolontariusze naszej szkoły zbierali pieniądze do puszek w niedzielę 26 października 2014 r. przy kościele farnym na wsparcie działalności hospicyjnej. Nasz głos w tej edycji kampanii to także montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, który zaprezentowany został w Kościele pw. Zbawiciela Świata 26 października 2014 roku po Mszy Świętej o godzinie 16.30. Niezwykle wzruszający i wymowny koncert przygotowała Pani Agnieszka Wołosz. Spotkał się on z dużym uznaniem odbiorców. W uroczystości zaprezentowały się: Patrycja Parzych, Wiktoria Juchniewicz, Justyna Kotowska, Karolina Kisiel (wszystkie z kl. 3b) – recytując wiersze. Śpiewały: Karolina Zaręba kl. 2h, Kinga Małkowska kl. 3c, Marzena Opacka kl. 3g oraz Anita Gawryś, absolwentka naszej szkoły. Sprzęt obsługiwał Szymon Kossakowski kl. 3a. Wszystkim wolontariuszom i osobom, które recytacją i śpiewem zechciały wesprzeć działalność hospicyjną oraz Pani Agnieszce Wołosz dziękują serdecznie pracownicy hospicjum oraz pacjenci.
Opiekunami Szkolnego Koła Caritas z wolontariatem hospicyjnym są: p. Beata Kotowska, p. Krzysztof Jankowski i p. Grzegorz Zawrotny.