Makutano Junction i gość z Kenii
Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 08:42
W czwartek (12.06) w ramach projektu Makutano Junction. Multimedialne metody nauczania w edukacji globalnej naszą szkołę odwiedził gość z Kenii - Peninah Kuttoh, studentka ekologii uniwersytetu w Nairobi. Penninah Kuttoh jest uczestniczką programu Wolontariat Europejski (European Voluntary Service) i pracuje dla organizacji Europejskie Forum Młodzieży. Peninah opowiedziała ucziom naszej szkoły o swoim kraju, wolontariacie międzynarodowym oraz chętnie odpowiedziała na ich pytania.
Projekt Makutano Junction. Multimedialne metody nauczania w edukacji globalnej jest dwuletnią inicjatywą realizowaną w konsorcjum czterech organizacji/instytucji: Fundacji Partners Polska, Institute of Education, University of London, estońskiej Eesti People to People oraz bułgarskiej Global Initiative on Psychiatry, we współpracy z czterema brytyjskimi ośrodkami Development Education Centres, firmą produkującą serial „Makutano Junction” - Mediae Company, a także organizacją Education Effect Africa z Kenii.
Celem projektu jest podnoszenie wiedzy pedagogów, kadry akademickiej, doradców metodycznych, edukatorów oraz uczniów w krajach partnerskich na temat współzależności pomiędzy krajami Globalnego Południa i Globalnej Północy. Zadaniem projektu jest budowanie zrozumienia pomiędzy szkołami w Kenii i Europie, aktywizowanie i angażowanie uczniów i uczennic do wspólnych działań.

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 09:06