Matematyka Innego Wymiaru
Czwartek, 05 Czerwiec 2014 15:15
Nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiła do projektu "Matematyka Innego Wymiaru - organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem konkursu było rozwijanie zdolności matematycznych młodych ludzi na wszystkich etapach Edukacji oraz zakładał również odnalezienie w Polsce największych matematycznych talentów. Program opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, sposobów efektywnej nauki, gier strategicznych, wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu. Do konkursu przystąpiło z naszej szkoły 16 osób. Miło nam poinformować o ogromnym sukcesie naszych uczniów w Matematycznych Mistrzostwach Polski.
Sukcesem szkoły jest zdobycie I miejsca w kraju przez Przemysława Grabowskiego  z klasy II d - opiekun p. A. Łomacz. Przemysław został nagrodzony wyjazdem na warsztaty matematyczne do Zakopanego.
Wyróżnienie otrzymali:
Kinga Kord  z klasy IIe - opiekun p. B.Milewska : 2 miejsce w powiecie, 3 miejsce w województwie oraz 21 miejsce w kraju.
Tomasz Linowski  z klasy IIId - opiekun p. T. Gierwicz: 1 miejsce w powiecie, 1 miejsce w województwie oraz 25 miejsce w kraju.
Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Pozostali uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki na poziomie powiatu, województwa oraz kraju.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 15:24