Wyniki międzyszkolnych konkursów poświęconych twórczości C.K Norwida
Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 19:06

2 czerwca zostały rozstrzygnięte dwa międzyszkolne konkursy poświęcone twórczości C. K. Norwida, organizowane już po raz drugi w naszej szkole.
W obu konkursach wzięło udział ponad 60 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: z Ostrołęki (tu: II LO i ZSZ nr 3) i Wyszkowa (ILO).
Cieszymy się, iż tak liczna grupa młodzieży postanowiła spróbować swoich szans.

Jury w składzie: p. Agata Sakowska - plastyk, p. Adam Wołosz - fotograf, p. Hanna Puch - pedagog szkolny wyłoniło zwycięzców.

W kategorii PRACA PLASTYCZNA INSPIROWANA WYBRANYM DZIEŁEM NORWIDA:

- I miejsce: Julia Szczepanek (II LO w Ostrołęce)
- II miejsce ex aequo : Wiktoria Bolc, Paulina Szczęsna (II LO w Ostrołęce)
- III miejsce ex aequo: Monika Modzelewska (II LO w Ostrołęce), Weronika Paczkowska (I LO w Wyszkowie)

WYRÓŻNIENIA:
Weronika Libuda, Daria Oleksiak (I LO w Wyszkowie), Julia Hillmeier (II LO w Ostrołęce)

W kategorii ZDJĘCIE/ZDJĘCIA INSPIROWANE WYBRANYM DZIEŁEM LITERACKIM NORWIDA:
- I miejsce: Marzena Opacka (II LO w Ostrołęce)
- II miejsce ex aequo: Natalia Kubeł (ZSZ nr 3 w Ostrołęce), Dominika Czerżyńska (II LO w Ostrołęce)
- III miejsce ex aequo: Aneta Narowska, Jakub Cekała (II LO w Ostrołęce)

WYRÓŻNIENIA:
- Weronika Libuda, Jakub Sobotka (I LO w Wyszkowie), Natalia Gutowska/Milena Plewa/Aleksandra Parzych, Zuzanna Kasikowska, Julia Dorobińska, Małgorzata Stryjewska, Kinga Małkowska, Ewelina Filipkowska, Aneta Niedźwiedzka (II LO w Ostrołęce)

Jurorzy zwrócili uwagę na wysoki poziom artystyczny prac, pomysłowość, wielość interpretacji wybranych dzieł Norwida.

Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 5 czerwca (w czwartek) podczas IV edycji akcji CZYTANIE NORWIDA 2014, na które zapraszamy ww. osoby (początek - godz. 11.30, sala nr 8).
W tym też dniu odbędzie się wystawa wszystkich prac konkursowych.

Uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy !!!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursów za rok !!!

ORGANIZATORZY:
p. Joanna Banaszek, p. Agnieszka Wołosz