XII Targi Edukacyjne
Czwartek, 13 Marzec 2014 14:41

13 marca 2014 r. odbyły się XII Prezentacje Edukacyjne organizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Nasza szkoła przygotowała stoisko, na którym wyeksponowano sukcesy i osiągnięcia uczniów oraz przedstawiono codzienne funkcjonowanie szkoły. Na podstawie opracowanych materiałów promujących nasze liceum oraz poprzez bezpośrednie  rozmowy z uczniami i nauczycielami możliwe było zapoznanie się z ofertą edukacyjną II LO w Ostrołęce  na rok szkolny 2014/2015. Uczniowie klasy 3d: Cezary Kardaś i Tomasz Białobrzewski prezentowali doświadczenia z optyki geometrycznej, między innymi wyjaśniali korekcję wzroku okularami u krótkowidzów i dalekowidzów. Doświadczenia chemiczne wykonywali oraz objaśniali Tomasz Kozłowski i Dominik Wołosz z klasy 3c. Uczennice klasy 2e: Katarzyna Plona i Patrycja Pyśk pomagały sprawdzić siłę swojego umysłu za pomocą urządzenia Mind Flex, które dzięki wejściu w stan umysłu emitującego fale o częstotliwości 10Hz synchronizuje półkule mózgowe i wprowadza w stan relaksu oraz rozluźnienia fizycznego i umysłowego. Uczennice Szkoły Promocji Zdrowia z klasy 2c: Natalia Duch, Kinga Duszak, Marta Orzoł i Izabela Smolińska mierzyły ciśnienie i BMI. Podczas występów artystycznych w tańcu towarzyskim zaprezentował się uczeń klasy 1e - Michał Trzeciak wraz ze swoją partnerką Pauliną Suchoń z Gimnazjum nr 5. Wiązankę utworów instrumentalnych na gitarę wykonał Arkadiusz Chojnowski z klasy 1h. Wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy przygotowali Prezentacje Edukacyjne i uczestniczyli w nich, serdecznie dziękujemy.

Zmieniony: Poniedziałek, 24 Marzec 2014 15:19