Projekt fotograficzny MÓJ PORTRET
Czwartek, 06 Marzec 2014 10:26

Dwóch ostrołęckich fotografów- Adam Wołosz i Jarosław Boczkowski chciałoby zrealizować swój pomysł na projekt fotograficzny skierowany do uczniów II LO w Ostrołęce, w porozumieniu z kadrą pedagogiczną i za zgodą rodziców.

1. Sposób realizacji:

Na pierwszym etapie przeprowadzimy casting do projektu. Z osób, które się zgłoszą ,komisja złożona z fotografów, wizażystów i nauczycieli-opiekunów wyłoni około 30 osób .
Każda z osób fotografowanych zaprezentuje swój pomysł na fotografię. Zgodnie z nim zostanie wystylizowana, przygotowana do zdjęć i sfotografowana w studio fotograficznym. Z sesji zostanie wybrane jedno zdjęcie, które po obróbce graficznej będzie zaprezentowane na wystawie i w galerii internetowej.
2. Termin realizacji projektu:
Marzec-kwiecień 2014r. Wystawa planowana jest w czerwcu.
3.Cele:
Projekt ma otworzyć młodzież na autokreację i artystyczne podejście do własnego wizerunku.
Biorący udział w projekcie będą musieli wymyśleć swoją stylizację, zapozować przed aparatem, a potem przedstawić swój wizerunek, który będzie udostępniony na wystawie fotograficznej  i  w Internecie.
Liczymy , że uda nam sie zwrócić młodzieży uwagę na artystyczne i socjologiczne strony fotografii portretowej. W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy zalewani milionami zdjęć rodem z komórek i prostych aparatów cyfrowych, gdy prawie nikt nie przykłada należytej wagi do jakości tych obrazów, warto pokazywać ,że można robić zdjęcia inaczej, lepiej.
Dla fotografowanych będzie to również możliwość  konfrontacji swoich pomysłów, zdolności aktorskich i umiejętności pozowania z gronem fachowców zawodowo przygotowujących sesje fotograficzne.
Być może udział w projekcie pozwoli niektórym dowartościować się ,a jeszcze innym pokazać to drugie, mało dotychczas znane, oblicze.
W projekcie mogą wziąć udział tylko uczniowie II LO w Ostrołęce. Niepełnoletni  za zgodą rodziców.