Instrukcja wypełniania deklaracji maturalnej
Wtorek, 24 Wrzesień 2013 07:45

UWAGA! Do poprawnego działania formularza niezbędne jest posiadanie zainstalowanej wtyczki Microsoft® Silverlight.Silverlight
Wybieramy rodzaj deklaracji  (absolwenta przystępującego do matury po raz pierwszy), a następnie naciskamy duży przycisk Deklaracja.

·     Pojawi się formularz deklaracji.

·     W polu identyfikator szkoły należy wpisać: 146101-0510X

·     Symbol oddziału wpisujemy wielką literą np. "B" (a nie "b"), natomiast numer w dzienniku np. "07" (a nie "7"). Np. B07 –(nie będzie on widoczny na drukowanej deklaracji)

·     rok ukończenia szkoły – 2014

·     Sprawdzamy czy zaznaczona jest opcja "szkoły macierzystej". Następnie przechodzimy do części "Dane osobowe" i wypełniamy kolejne pola. Wpisując swoje dane, należy pamiętać aby rozpoczynać pola Nazwisko, Imię itp. wielką literą, natomiast pozostałe dane wypełnić zwykłymi literami nie używamy klawisza caps lock)

·     W przypadku pola "Nazwisko rodowe" wypełniamy je tylko wtedy, jeżeli nazwisko rodowe różni się od aktualnego .

·     Ważne jest, by zwrócić uwagę na literówki, nie tylko w nazwisku, ale również w pozostałych polach oraz wpisać poprawnie dane.

·     Podpunkt deklaracji

wypełniają osoby posiadające opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznejnp. dysleksja

·     Sprawdzamy również czy zaznaczony jest właściwy rodzaj deklaracji i czy zaznaczone jest pole "Wyrażam zgodę ..."

·     Naciskamy przycisk Akceptuj i jeszcze raz sprawdzamy, czy poprawnie wpisaliśmy poszczególne dane. Jeżeli zauważymy błąd ("literówkę"), naciskamy przycisk "Wróć do poprzedniej strony" na dole strony.

·     Jeżeli wszystkie dane się zgadzają, generujemy dwa pliki:

plik *.deklaracja oraz*.pdf za pomocą odpowiednich przycisków na dole strony. W miejsce * zostanie wstawione imię i nazwisko wypełniającego deklarację. Należy jednak pamiętać, że nawet najdrobniejsza zmiana
w deklaracji powoduje że musimy wygenerować od nowa obydwa pliki! Prosimy o wydruk na jednej kartce - będzie to ułatwieniem przy weryfikowaniu dokumentów.

·     Pliki z rozszerzeniem*deklaracja całej klasy zapisujemy na płycie Cd lub pendrivie wraz z papierowymi deklaracjami, ułożonymi w kolejności alfabetycznej składamy do wychowawcy klasy do 30 września.

Zmieniony: Wtorek, 24 Wrzesień 2013 07:59