Sukcesy na olimpiadach !!!
Poniedziałek, 22 Kwiecień 2013 10:50
    W minioną sobotę odbyły się w Warszawie finały centralne dwóch olimpiad przedmiotowych, w których brali udział uczniowie naszej szkoły.
Marta Kowalczyk i Mateusz Szczubełek (oboje z klasy 3b, wychowawca p. L. Górska) zostali finalistami XLIII Olimpiady Literatury j Języka Polskiego. Tym samym są zwolnieni z egzaminu maturalnego z języka polskiego i otrzymują 100% pkt z tego przedmiotu na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz z egzaminu ustnego.
    Marta jako finalistka Olimpiady Historycznej jest zwolniona również z egzaminu maturalnego z historii. Opiekunem naukowym Marty był dr Jan Mironczuk.
Dużym sukcesem zakończył swój udział w XXV Olimpiadzie Filozoficznej Bartosz Wielechowski (klasa 2b )- znalazł się w gronie 26 osób z całej Polski, które otrzymały tytuł laureata tej olimpiady.
Opiekunem uczniów była p. Anastazja Dzwonnik- Załęska.
    Serdecznie gratuluję sukcesów zarówno uczniom, jak i ich rodzicom i opiekunom merytorycznym. Maturzystom olimpijczykom życzę pomyślności i wysokich wyników z egzaminów, a Bartoszowi satysfakcji i zadowolenia płynącego z rozwoju własnych zainteresowań.
Dyrektor II LO