Nauczyciel naszej Szkoły laureatem Nagrody im Ks. W. Skierkowskiego
Środa, 31 Sierpień 2011 10:49
    Nauczyciel naszej Szkoły Pan Henryk Gadomski został laureatem Nagrody im. Ks. Władysława Skierkowskiego „ZA WYBITNE ZASŁUGI  DLA  KULTURY KURPIOWSKIEJ”.  Nagroda została wręczona podczas MIODOBRANIA - dorocznej imprezy folklorystycznej w Myszyńcu – Zawodziu w dniu 28 sierpnia b.r. W laudacji poprzedzającej wręczenie Nagrody – Statuetki z wizerunkiem Ks. W. Skierkowskiego, Dyplomu specjalnego i kwoty pieniężnej, Przewodniczący Kapituły wymienił ważniejsze dokonania Laureata, między innymi:
    Publikacja 3 tomowego dzieła pt. Puszcza Kurpiowska w pieśni” z rękopisów Ks. Władysława Skierkowskiego,
    Publikacja „ Śpiewnika Kurpiowskiego” w dialekcie kurpiowskim
    Opracowania  pieśni kurpiowskich na chór a' cappella oraz na Chór z zespołem instrumentalnym,
    Znaczące w skali krajowej sukcesy Chóru CANTILENA
Warto dodać, że była to I edycja Nagrody im. Ks. Władysława Skierkowskiego ustanowionej przez Samorząd Miasta i Gminy Myszyniec w ROKU KS. W. SKIERKOWSKIEGO NA MAZOWSZU.
    Naszemu Laureatowi – panu Henrykowi Gadomskiemu składamy serdeczne gratulacje.

Dyrektor Szkoły   mgr Ryszard Kaliszewski