Koncert CANTILENY na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego - Kadzidło 2011
Wtorek, 28 Czerwiec 2011 20:01
25 czerwca b.r CANTILENA  wzięła udział w programie pieśni kurpiowskich inaugurującym Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny - Kadzidło 2011. Do programu nasz Chór zaprosił grupy muzyczne z Gimnazjum w Kadzidle, Dylewie, Chudku i Wachu. Ponad 100 osobowy Chór z Zespołem Instrumentalnym złożonym z nauczycieli muzyki, wykonał 9 opracowań pieśni kurpiowskich ze zbioru PUSZCZA KURPIOWSKA W PIEŚNI - Ks. Władysława Skierkowskiego włączając się w ten sposób w trwające obchody " Roku Ks. W. Skierkowskiego na Mazowszu". Partie solowe wykonali: Apolonia Nowak, Kasia Bałdyga / aktualnie studentka Uniwersytetu im. Prymasa S. Wyszyńskiego /, Henryk Kulesza. Udany program prowadziły z dużą swobodą prowadziły Asia i Kasia Kaczyńskie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronach internetowych, między innymi:  Moja Ostroleka, eOstroleka,  Urząd Gminy Kadzidło.
Zmieniony: Środa, 29 Czerwiec 2011 12:08