Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Środa, 26 Czerwiec 2024 06:28

IMG 8325 2048Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024r. rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski powitał przybyłych gości:
p. Teresę Michalak - Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Ostrołęce,
p. Ewę Krupkę - radną Miasta Ostrołęki,
p. Pawła Natkowskiego - Dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce,
p. Beatę Samorajską - koordynator programu Szkoła Promocji Zdrowia,
p. Martę Dziełak - zastępcę Przewodniczącej Rady Rodziców
oraz dokonał podsumowania pracy dydaktyczno – wychowawczej, osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych uzyskanych w roku szkolnym 2023/2024.

W swoim przemówieniu zawarł następujące przesłanie: Życie domaga się drugiego człowieka, jego obecności obok nas. Żaden sukces, ani zawodowy ani naukowy, nie powinien dokonywać się kosztem drugiego człowieka, z pominięciem drugiego człowieka ale z drugim człowiekiem.
Podkreślił również, że Kończący się rok szkolny nie ograniczał się tylko do zamkniętych sal lekcyjnych, do wirtualnych kontaktów, ale był pełen interesujących rozmów, ciekawych spotkań, wyzwań i wydarzeń, które budziły kreatywność, pomysłowość i zapał. Jestem przekonany, że szkoła była dla was kompasem, który pomaga wam w podejmowaniu ważnych decyzji.

Następnie głos zabrali wszyscy zaproszeni goście. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżniono też osoby, które miały stuprocentową frekwencję, osiągały sukcesy dydaktyczne i sportowe oraz aktywnie pracowały na rzecz szkoły. Wręczono Nagrodę Patrona Szkoły „Pióro Norwida”, które uzyskała Eliza Napiórkowska za średnią ocen 6,00 oraz nagrodę specjalną jubileuszową srebrną monetę dla Darii Parzychowskiej i specjalnie dedykowane pióro dla Michała Bieńkowskiego za średnią ocen 5,93. Nie zabrakło zarówno na Mszy Św. jak i na oficjalnej części, występu chóru szkolnego CANTILENA pod kierownictwem p. Henryka Gadomskiego. W trakcie uroczystości miłym akcentem były występy wokalne w wykonaniu Emilii Wachuty (1h) oraz Wiktorii Drężewskiej (3e). Przed rozejściem się uczniów na spotkanie z wychowawcami, Dyrektor Szkoły podziękował paniom Annie Mynyk i Monice Kaliszewskiej za przygotowanie uroczystości wraz z uczniami klasy 3a i 3e. Słowa podziękowań skierował także do wszystkich występujących osób, które wzięły udział w zorganizowaniu uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Środa, 26 Czerwiec 2024 06:35