V Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi
Poniedziałek, 17 Czerwiec 2024 09:12

ja5 uczniów naszej szkoły zostało finalistami V Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi.
Finał Olimpiady odbył się w Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej, które posiada prestiżowy Certyfikat Jakości Kształcenia Językowego EAQUALS Excellence in Language Education (przyznany dotychczas tylko dwóm polskim uczelniom).
W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z całej Polski (około 2000). Do finału Komitet Organizacyjny Olimpiady zakwalifikował 105 osób.
Etap finałowy odbył się w formie pisemnego testu (gramatyka, leksyka, czytanie ze zrozumieniem i rozumienie ze słuchu) i został rozbudowany o zadania zawierające treści specjalistyczne (architektura i budownictwo). Finalistami zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
Karolina Dauksza klasa 3F, Mateusz Morawski klasa 4F, Tomasz Charyton klasa 4F, Szymon Gruszka klasa 4F, Franciszek Parzych klasa 2G. Opiekunem merytorycznym wymienionych uczniów jest pani Beata Markowska.

Zmieniony: Poniedziałek, 17 Czerwiec 2024 09:16