FINAŁ V SZKOLNEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
Piątek, 14 Czerwiec 2024 14:01

IMG 8766Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Po wielotygodniowych eliminacjach, w których rywalizowało ze sobą 12 drużyn, w dniu 14 czerwca odbył się uroczysty finał, w którym zmierzyły się następujące drużyny:
- po stronie propozycji reprezentacja kl. 1a w składzie: Barłomiej Derzyński, Antoni Rudnicki, Natalia Biedrzycka i Szymon Wiszowaty;
- po stronie opozycji reprezentacja kl. 1h w składzie: Kinga Dudziak, Amelia Wiktorowicz, Aleksandra Otyś, Emilia Wachuta.
Finaliści debatowali nad tezą: ‘Co jest ważniejsze: rozwój kultury czy technologii?'

Debatę oceniała Komisja Sędziowska w 5-osobowym składzie: pani Beata Kotowska, pani Mariola Rachubka, pani Anastazja Dzwonnik- Załęska, pani Joanna Banaszek i pan Grzegorz Zawrotny.
Funkcję Marszałka finałowej debaty pełniła Julia Ciuchta z klasy 3b. Zuzanna Dębowska i Jakub Sadłowski z kl. 2f zapewnili obsługę fotograficzną wydarzenia.
Jurorzy zgodnie podkreślali wyrównany, wysoki poziom merytoryczny debaty oraz gruntowne przygotowanie uczestników. Wszyscy oni wykazali się erudycją, wysoką kulturą słowa, opanowaniem i refleksem, przekonująco prezentując swoje tezy i kontrargumentując stwierdzenia strony przeciwnej.
Decyzją komisji (proporcją głosów 3:2) zwyciężyła drużyna klasy 1a i odebrała zwycięski puchar z rąk ubiegłorocznych finalistów – drużyny klasy 3b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy-). Należy wyrazić uznanie dla obu drużyn uczestniczących w finale za doskonałe przygotowanie, wysoki poziom merytoryczny wystąpień, refleks i opanowanie. Trzecie miejsce na podium w tegorocznych zmaganiach zajęła klasa 1f.
Organizatorzy Debat dziękują przedstawicielom wszystkich klas, którzy wzięli udział w tegorocznych zmaganiach oraz nauczycielom zaangażowanym w prace komisji na poszczególnych etapach.
Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w przyszłorocznej edycji Turnieju.

ZDJĘCIA

Zmieniony: Poniedziałek, 17 Czerwiec 2024 11:17