Wycieczka do Chęcin, Krakowa, Wieliczki i Energylandii
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2024 06:45

received 2336224589901933W dniach 15 –17 maja uczniowie z klas 1 i 2 II LO mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce międzyszkolnej z uczniami klas 1 i 2 ZSZ nr 4 o charakterze edukacyjno-krajoznawczym i integracyjnym.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach. Zamek ten, to imponująca średniowieczna warownia z przełomu XIII i XIV wieku, usytuowana na malowniczym wzgórzu w województwie świętokrzyskim. Zwiedzanie zamku pozwoliło na fascynującą podróż w czasie – wspinając się na wieżę, podziwiali imponujący widok na okolicę.
Drugi dzień wycieczki był intensywny, ale bardzo pouczający. Uczniowie uczestniczyli w żywych lekcjach historii, sztuki, geografii i chemii. Zwiedzali Wawel, w którym przeżyli podróż przez historię Polski. Widzieli również smoka, przy którym wspominali legendę o Smoku Wawelskim i Szewczyku Dratewce. Spacerując ulicami Krakowa obserwowali architekturę i okno papieskie. W muzeum sztuki w budynku sukiennic podziwiali piękne obrazy polskich malarzy XIX wieku, w tym prace Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego i Henryka Siemiradzkiego w Galerii Sztuki w Sukiennicach. Tego dnia także zwiedzali kopalnie soli w Wieliczce, która jak zwykle zachwyciła wszystkich.
Ostatnim dniem wycieczki była wizyta w Energylandii - największym parku rozrywki w Polsce, położony w Zatorze. W parku tym młodzież poczuła się jak dzieci. Na terenie parku korzystali z wielu stref tematycznych, w tym ekstremalnych kolejek górskich i wodnych atrakcji.
Wycieczka międzyszkolna była także okazją do integracji zarówno uczniów jak i opiekunów. Uczniowie pełni wrażeń, szczęśliwi i bezpieczni wrócili do domu.
Opiekunami wycieczki były Panie:
Barbara Zaborowska i Anna Cholewińska

zdjęcia

Zmieniony: Środa, 05 Czerwiec 2024 10:14