PROGRAM "EDUKACJA Z WOJSKIEM"
Piątek, 24 Maj 2024 08:18

Uczniowie klasy 2h II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce wzięli udział w programie edukacyjno – obronnym „Edukacja z wojskiem” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenie teoretyczno – praktyczne przeprowadzone przez żołnierzy Wojska Polskiego miało na celu podniesienie świadomości  młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i obronności oraz zachowania w sytuacjach trudnych. Zawierało treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

Zmieniony: Piątek, 24 Maj 2024 08:22