Inauguracja DNI OSTROŁĘKI - wyjątkowy program CANTILENY i zaangażowanie II LO
Środa, 15 Maj 2024 13:15

20240512 100934Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki – Wojciecha Zarzyckiego, Chór CANTILENA stanowił oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św w Kościele pw. Nawiedzenia NMP /Fara/ w Ostrołęce w dniu 12 maja b.r., inaugurującej DNI OSTROŁĘKI.
Ponadto, bezpośrednio przed Mszą Św. i podczas składania kwiatów przed pomnikiem Św. Jana Pawła I Papieża – Patrona Miasta Ostrołęki po Mszy Św., Chór wykonał kilka utworów związanych z postacią Św. Jana Pawła II, między innymi:
- PIEŚŃ PORANNA - słowa Jana Pawła II Papieża,
- JANIE PAWLE, TERAZ PRZYJDŹ – słowa Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego,
- POŚRÓD NIESNASKÓW – słowa Juliusza Słowackiego / proroczy tekst zapowiadający przyjście na Stolicę Piotrową – PAPIEŻA SŁOWIAŃSKIEGO.
Autorem muzyki do wymienionych utworów jest dyrygent Chóru CANTILENA.
Repertuar utworów muzycznych stanowiących oprawę Liturgii , został ostatnio wzbogacony o kilka nowych utworów. Duże wrażenie na uczestnikach uroczystości wywarło wykonanie naszej solistki – Emilii Wachuty wraz z Chórem, utworu Cesara Francka – PANIS ANGELICUS / Chleb anielski/ do słów średniowiecznego teologa – Tomasza z Akwinu.
Emilia Wachuta w duecie z Leną Dobkowską, wykonały także, czysto i stylowo - Psalmy podczas uroczystej Liturgii.

Na prośbę dyrektora szkoły - p. Krzysztofa Jankowskiego, w oprawę liturgiczną zaangażowali się również nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego, pani Katarzyna Żerańska, która odczytała wezwania modlitwy powszechnej oraz pan Sławomir Kęsicki odczytując komentarze. Za porządek i ustawienie pocztów sztandarowych reprezentujących placówki oświatowe, instytucje miejskie i służby mundurowe odpowiadał ks. Krzysztof Łapiński wraz z dyrektorem szkoły.

zdjęcia: Grzegorz Zawrotny

Zmieniony: Piątek, 17 Maj 2024 11:30