„Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”
Wtorek, 30 Kwiecień 2024 14:16

W dniu 2 kwietnia obchodzony był „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu, udzielenie wsparcia, akceptacji i zrozumienia.
Nasza szkoła również włączyła się w akcję na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w weekend, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia.
W naszej szkole nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem.
W wybranych klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu.
Za wyjątkowe zaangażowanie tego dnia uczniowie klas Ic, If, Ib, Ih zostali nagrodzeni Bonem na „Dzień bez kartkówek", "Dzień bez odpowiedzi ustnych", "Dzień bez plecaka", oraz Bonem na wyjście z wychowawcą.
Uczniowie klasy Ih i Ie 5 kwietnia uczestniczyli w Konferencji dla Młodzieży "Autyzm fakty i mity" organizowanym przez Fundację Różni, ale Równi. Wykłady poprowadziły: p. Marta Sierocka - Rogalska z Fundacji Scolar z Warszawy, p. Dorota Żebrowska Certyfikowany Terapeuta Behawioralny, oraz p. Beata Milczarek z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Czerwinie.
W akcję włączyła się również młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i wzieli udział
w konkursie fotograficznym #kurpiedlaautyzmu.
Organizatorami wydarzenia były p. Izabela Geżyńska, p. Marzena Kurpiewska, p. Sylwia Zdunek.

2

3

20240408 115805

20240430 100144

Zmieniony: Wtorek, 30 Kwiecień 2024 14:22