6. EDYCJA „KULTURALNEGO PRZEKŁADAŃCA” ZA NAMI
Środa, 24 Kwiecień 2024 12:48

9 kwietnia 2024 roku już po raz szósty zaprosiliśmy ósmoklasistów do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Humanistycznej „Kulturalny Przekładaniec”. Zaproszenie przyjęło 10 szkół, w tym cztery ostrołęckie – SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 10, a także szkoły w Białobieli, Olszewie-Borkach, Przystani, Różanie, Rzekuniu i Wydmusach. Zgłoszonych zostało 38 uczniów.
Jak co roku uczestnicy otrzymali zestaw 45 zadań sprawdzających wiedzę literacką, językową oraz znajomość zjawisk i wydarzeń ze świata kultury. Test był świetną okazją do zweryfikowania znajomości lektur i gramatyki przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty.

Oto wyniki konkursu:
1. miejsce zajęły ex aequo trzy osoby, co w historii konkursu jest precedensem: Łucja Łachacz (SP w Wydmusach), Oliwia Borowska (SP nr 6 w Ostrołęce), Kinga Orzechowska (SP w Olszewie-Borkach)
2. miejsce zajął Grzegorz Kania (SP nr 5 w Ostrołęce)
3. miejsce uzyskała Malwina Marciniak (SP nr 2 w Ostrołęce)
Wyróżnienie trafiło do Anny Świrskiej (SP nr 10 w Ostrołęce).

W przerwie odbyła się akcja promocyjna II LO, podczas której zaproszeni goście mogli zapoznać się z tegoroczną ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami naszej szkoły, wymienić się doświadczeniami.
Na wszystkich uczestników, także ich opiekunów, czekały drobne upominki, zaś ci, którzy stanęli na podium, otrzymali książki i dyplomy. Nagrody oraz gadżety, wręczone przez panią Beatę Kotowską – Wicedyrektora Szkoły, ufundowali pan Łukasz Kulik – Prezydent Miasta Ostrołęki i pan Stanisław Kubeł – Starosta Powiatu Ostrołęckiego. Mogliśmy też liczyć na wsparcie pana Krzysztofa Jankowskiego – Dyrektora II LO. Bardzo dziękujemy!
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział w „Kulturalnym Przekładańcu”, a opiekunom za zainteresowanie młodzieży konkursem, dopingowanie swoich podopiecznych i obecność w murach naszego liceum. Do zobaczenia za rok!
Konkurs przygotowały nauczycielki języka polskiego: Joanna Banaszek i Agnieszka Wołosz wraz z uczniami klas 1a i 4e. Wsparciem służyły panie Justyna Kosztyła, Wioletta Przychodzeń, Anna Sobiech. Nad częścią promocyjną spotkania czuwała pani Mariola Rachubka – Wicedyrektor Szkoły.

Zmieniony: Wtorek, 30 Kwiecień 2024 08:02