Spotkanie z poetą
Środa, 20 Kwiecień 2011 12:52

15 kwietnia 2011 roku w bibliotece szkolnej gościliśmy pana Stanisława Kałuckiego- poetę ostrołęckiego, członka Związku Literatów Polskich. Nasz gość jest laureatem kilku konkursów poetyckich: Wojewódzkiego Konkursu Literackiego (Ostrołęka, 1982 r.- pierwsze miejsce; 1983- trzecie miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu w Jastrzębiu Zdroju, 1985- trzecie miejsce, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Strzelcach Krajeńskich, 1986 r. – wyróżnienie.
               N początku spotkania młodzież klasy II b recytowała wiersze poety z tomiku pt. „Na pochyłej czasu”. Potem pan Stanisław zaprezentował tomiki wierszy, które wydał. Niektóre wiersze oraz fraszki odczytał. Przedstawił także fragmenty „Baśni i opowiastek z krainy zwanej Kurpsiami”. Opowiadał też o swoim pochodzeniu, życiu, pracy i zainteresowaniu poezją. Wspominał dzieje Kurpiów oraz wielkich Polaków wywodzących się z tego regionu. Następnie uczniowie zadawali poecie pytania.
              Poeta urozmaicił spotkanie mini- konkursem wiedzy o członkach Klubu Literackiego „Narew”. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę tomiki poezji „Jasność Pana”.
              Spotkanie było okazją do utrwalenia i poznania realiów życia Kurpiowszczyzny, regionalnych obyczajowości i tradycji.
              Życzymy panu Stanisławowi Kałuckiemu wielu osiągnięć twórczych oraz sukcesów w dziedzinie literackiej.