65 LAT HONOROWEGO KRWIODAWSTWA – JUBILEUSZ PCK
Poniedziałek, 27 Listopad 2023 14:52

pucharMieć wyobraźnię miłosierdzia,
To  U m i e ć  w  k a ż d y m  d o s t r z e g a ć  d o b r o
I być dla drugiego…”

Miło nam poinformować, że nasza zdolna młodzież przygotowała oprawę artystyczną uroczystości z okazji 65 Lat Honorowego Krwiodawstwa, która odbyła się 25 listopada 2023 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury. Scenariusz uroczystości napisała p. Justyna Mościcka. Przepiękne utwory muzyczne zaśpiewali Oliwia Piórecka, Wiktoria Drężewska, Patrycja Poręba, Emilia Wachuta i Stanisław Makowski. Wykonawcom towarzyszył zespół House of Estate w składzie Szymon Tański, Karol Maciejewski, Karol Kośnik. Głębokie i wzruszające utwory poetyckie zaprezentowały Natalia Kruczyk, Amelia Dawid, Delfina Mrówka, Patrycja Antychowicz, Maja Mierzejewska, Gabriela Majk i Julia Kozicka. W rolę konferansjerów wcielili się Weronika Wronowska i Igor Dzikowski. Nad stroną techniczną uroczystości czuwali Dominika Korczakowska, Dastin Niestępski, Maciej Ciuchta, Filip Wojnar pod kierunkiem p. Grzegorza Zawrotnego. Prezentację multimedialną przygotowała p. Elżbieta Mironczuk. Profesjonalne zdjęcia uroczystości wykonali Zuzanna Dębowska i Jakub Sadłowski.

Występy naszych uczniów wzbudziły gromki aplauz publiczności. Treść przedstawionych utworów, głębokie słowa, skłaniające do refleksji nad istotą pomagania wywołały wzruszenie u widzów i łzę w niejednym oku.
Wszystkim artystom dziękujemy za godne reprezentowanie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce. Życzymy Wam równie wspaniałych występów w przyszłości i spełniania marzeń.

Uroczysta Gala z okazji 65. Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża była okazją do wręczenia medali i dyplomów. Nasza szkoła w dowód uznania za bezinteresowne wspieranie działań PCK otrzymała pamiątkowy medal oraz dyplom za zajęcie IV m. w XII edycji rejonowego turnieju Młoda krew ratuje życie. Nagrody odebrał Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Jankowski.
Gratulacje dla wszystkich krwiodawców, a zwłaszcza tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do sukcesu szkoły dzieląc się tym, co najcenniejsze.

Zmieniony: Piątek, 15 Grudzień 2023 10:18