BohaterOn- włącz historię!
Poniedziałek, 27 Listopad 2023 09:48

bohateronW tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn- włącz historię! Głównym celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Szkolny projekt był realizowany od 1 października do 30 listopada w klasach I-II i skupiał się na przekazie wiedzy historycznej w atrakcyjnej dla odbiorców formie. Projekt, z wykorzystaniem metody dramy, bazując na historii Powstańców, wzmacniał poczucie tożsamości narodowej, budował wrażliwość społeczną, a także rozwijał emocje, wyobraźnię i fantazję uczestników. Zwieńczeniem projektu było napisanie i wysłanie żyjącym Powstańcom Warszawskim 77 kartek z życzeniami.

dumni z pw

Małgorzata Lubecka