Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Poniedziałek, 27 Listopad 2023 09:21

Marta Kołodziejska z klasy 4d została stypendystką Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/24. Uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów z terenu podległego Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty Delegatura w Ostrołęce odbyła się 21 listopada w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

Marta znalazła się w gronie 50 najzdolniejszych uczniów z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego, którym I Wicekurator MKO pani Dorota Skrzypek wręczyła tę zaszczytną nagrodę. Aby ją otrzymać, należy uzyskać najwyższą średnią w szkole lub wykazać szczególne uzdolnienia w jakiejś dziedzinie. Marta Kołodziejska ma rozległe zainteresowania i zdolności, ale szczególnie interesuje ją matematyka, m.in. jest laureatką Olimpiady Statystycznej w 2022 roku, natomiast w tegorocznej edycji Olimpiady Statystycznej w I etapie uzyskała najwyższy wynik w województwie mazowieckim i 11. w Polsce.

W tym wyjątkowym dniu Marcie towarzyszyli pan dyrektor Krzysztof Jankowski i wychowawczyni Anastazja Dzwonnik-Załęska.

Serdecznie gratulujemy sukcesów Marcie i jej rodzicom!

Zmieniony: Poniedziałek, 27 Listopad 2023 09:45