Msza inauguracyjna. Obchody 35-lecia szkoły.
Wtorek, 24 Październik 2023 08:00

9W dniu 13 października 2023 roku obchodziliśmy jubileusz 35-lecia naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez J.E. ks. biskupa Janusza Stepnowskiego oraz koncelebransów ks. Krzysztofa Łapińskiego, ks. Jacka Kotowskiego a także ks. Szymona Kurpiewskiego oraz ks. Sebastiana Urbańskiego – absolwentów naszej Alma mater.
Ksiądz biskup zwrócił uwagę naszej młodzieży na konieczność dokonywania słusznych wyborów, podkreślił, że życie to sztuka dokonywania wyborów, a niejednokrotnie trzeba zrezygnować z czegoś w imię wyższych wartości.
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, byli czynnie zaangażowani w oprawę liturgiczną poprzez czytania, komentarze, przygotowanie procesji z darami, w której złożone zostały: świeca – niesiona przez przedstawicieli harcerzy z naszej szkoły – Antoninę Łaszkiewicz i Jakuba Dobrzyńskiego, monografia wraz z kwiatami – złożona przez przedstawicieli Rady Pedagogicznej – p. Mariolę Rachubkę i p. Joannę Kukuć, a także chleb, wino i woda – niesione przez uczniów – Zofię Kośnik i Igora Ludwiniaka.
W oprawę liturgiczną czynnie zaangażowani byli: p. Sławomir Kęsicki – czytający komentarze, p. Beata Kotowska – lektura czytania, p. Grzegorz Zawrotny – modlitwa wiernych. Liczna była także służba liturgiczna ołtarza tworzona przez uczniów II LO.
Doniosłość wydarzenia podkreślił występ chóru CANTILENA pod dyrekcją p. Henryka Gadomskiego.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 03 Listopad 2023 09:28