Urodziny szkoły 11 października 2023 r.
Poniedziałek, 23 Październik 2023 07:55

W połowie października tego roku zbiegły się aż trzy okazje do świętowania: jubileusz 35-lecia istnienia i działania naszego liceum, Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej. Oficjalne uroczystości zostały zaplanowane na 13 października w Ostrołęckim Centrum Kultury, ale ponieważ nie mogła wziąć w nich udziału cała szkolna społeczność uczniowska, postanowiliśmy wcześniej – 11 października – zorganizować radosne święto szkoły dla wszystkich. Wyjątkowość tego dnia uczniowie podkreślili strojami: były naklejki z podobizną Patrona, korony z cytatami z poezji Norwida, jednolita kolorystyka koszulek czy strój galowy. Około godz. 10.45 udaliśmy się na halę im. A. Gołasia. Całą imprezę prowadził Bartosz Sznyter, absolwent naszej szkoły i były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Oczywiście nie zabrakło kolejnych akcentów związanych z naszym Patronem: był quiz wiedzy o Norwidzie, ścianka do robienia zdjęć i cytaty, którymi udekorowane zostały stoły z poczęstunkiem (każda klasa przygotowała coś smacznego).
W czasie świętowania urodzin szkoły nie mogło zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca. W czasie karaoke (każda klasa losowała dla siebie utwór) śpiewali nie tylko reprezentanci poszczególnych klas, ale z wielkim zaangażowaniem włączali się do zabawy wszyscy! Szkolny zespół muzyczny House of estate zagrał świetny koncert, a uczniowie często wtórowali wokaliście Stasiowi Makowskiemu z klasy 2f. Gościnnie wystąpił też zespół gitarowy z Zuzią Dębowską z 2f w kilku znakomitych kawałkach. Na zakończenie młodzież niesamowicie zatańczyła „belgijkę”– kilkaset osób na parkiecie prezentowało się niesamowicie.
W szkole – jak w życiu – jest czas na pracę i zabawę. Wierzymy, że takie wspólne świętowanie integruje naszą społeczność i daje energię do naukowego wysiłku :)
ZDJĘCIA  FILM