Wyjazd integracyjny do Waplewa
Poniedziałek, 16 Październik 2023 13:36

W ostatnim tygodniu września 2023 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach integracyjnych do Waplewa. W pięknej mazurskiej scenerii poznawali się nawzajem, nawiązywali przyjaźnie, które maja szansę przetrwać długie lata, integrowali się w zespołach klasowych, by każdy uczeń znalazł w grupie swoje miejsce.

W tym roku po raz pierwszy integracja przebiegała w zmienionej konwencji. Pierwszoklasiści nie wyjechali wszyscy w jednym terminie, tylko po dwie klasy. I tak 1a i 1d z paniami Agnieszką Wołosz i Renatą Chodkowską były w Waplewie 25 i 26 września, 1b i 1e z paniami Elżbietą Mironczuk oraz Justyną Kosztyłą – 26 i 27 września, 1c i 1g z paniami Anetą Mizerek – Ochenkowską i Sylwią Zdunek – 27 i 28 września, 1f i 1h z paniami Iloną Kulas i Mileną Rostkowską – 28 i 29 września 2023 r. Zabawa była przednia, a pogoda cudowna.

Pierwszoklasiści podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności współpracy w grupie oraz budujących zaufanie do siebie nawzajem. Grupy rywalizowały ze sobą o tytuł Gwiazdy Mazur dla najlepszego zespołu i najlepszej klasy W ramach zajęć młodzież brała udział w następujących aktywnościach:

Bubble Soccer – czyli piłka w piłce.  Załóż na siebie wielka piłkę i poprowadź swoją drużynę do zwycięstwa.

Achery tag – to gra zespołowa przypominająca swoimi zasadami paintball. Zamiast karabinków gracze używają łuków i strzał zakończonych miękkim piankami. Emocjonująca i bezpieczna zabawa bez limitu.

Gra integracyjna – terenowa zabawa polegająca na wykonaniu zadań w grupach z wykorzystaniem między innymi: Power of Tower, slackline, łuków itp.

Również wychowawcy mogli spędzić z podopiecznymi trochę czasu poza murami szkoły. Dało to okazję do lepszego poznania się nawzajem.

Podsumowanie pierwszoklasistów, że było świetnie, tylko za krótko, daje podstawy stwierdzić, że wyjazdy osiągnęły swój cel.

Zmieniony: Wtorek, 17 Październik 2023 12:40