Test Coopera w Ostrołęce 2023 za nami
Wtorek, 26 Wrzesień 2023 14:03

23 września 2023 r., w pierwszym dniu rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Sportu, na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowaliśmy Test Coopera dla Wszystkich. Była to już ósma edycja Testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej. Test polegał na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. W tegorocznej edycji uczestniczyła rekordowa liczba uczestników – 140 osób, w tym 82 kobiety i 58 mężczyzn. Ogółem uczestnicy pokonali 224 622 m, w tym kobiety 125 354 m, mężczyźni 99 268 m.

Najdłuższy dystans w kategorii Kobiet:

1. Anna Tyc 2681 m
2. Aleksandra Stanisławska 2660 m
3. Laura Pych 2594 m
4. Natalia Nowakowska 2576 m
5. Elżbieta Bożomańska 2550 m

Najdłuższy dystans w kategorii Mężczyzn::

1. Karol Rogoziński 3540 m
2. Szymon Sala 3420 m
3. Krzysztof Olszewski 3329 m
4. Wiktor Olbryś 3258 m
5. Szymon Sadłowski 3060

Szczegółowe wyniki i więcej informacji - na stronie klubu UKS Clan http://uks-clan.cba.pl/

Imprezę otworzyli i nagrody wręczali: Dyrektor Wydziału Oświaty i spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Magdalena Pietras, Radny Miasta Ostrołęki Komisja Sportu Jerzy Grabowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich, Wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce: Beata Kotowska i Mariola Rachubka, koordynator SPZ w Ostrołęce Beata Samorajska, zarząd i trenerzy UKS Clan - Halina Pierzchała, Grzegorz Zawrotny i Konrad Giers.

Dziękujemy naszym współorganizatorom i partnerom, wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji VIII edycji Testu Coopera w Ostrołęce. A są to: Miasto Ostrołęka i Radny Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Akademicki Związek Sportowy w Warszawie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, MOSiR w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr Józefa Psarskiego wraz z koordynatorem Szkoły Promocji Zdrowia w Ostrołęce Beatą Samorajską - zabezpieczenie medyczne, Sklep Best Office w Ostrołęce, media ostrołęckie i ogólnopolskie oraz zarząd, trenerzy, zawodnicy i sympatycy klubu UKS Clan w Ostrołęce.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce Paweł Rafał Natkowski.

Europejski Tydzień Sportu trwa. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne i testy sprawnościowe finansowane z Miasta Ostrołęki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Klub 2023, których koordynatorem jest Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

Organizator - UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Zmieniony: Środa, 27 Wrzesień 2023 10:26