KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ
Piątek, 28 Kwiecień 2023 00:00

Przez cały kwiecień trwała w naszej szkole akcja promująca zdrowy tryb życia zorganizowana przez kl. IIe i IIIc. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się plakaty informujące o dodatkach do żywości, które nieświadomie spożywamy. Klasy przygotowały prezentację multimedialną na temat napojów energetycznych – składu, ale przede wszystkim skutków ich spożywania. Dla wszystkich klas ogłoszony został konkurs składający się z dwóch etapów:

1. każda klasa losowała nazwę owocu, warzywa lub orzecha i na ten temat wykonywała plakat;
  2. przygotowanie na kiermasz potraw zawierających wcześniej wylosowany owoc czy warzywo.

Kulminacyjnym punktem całej akcji był kiermasz, podczas którego klasy sprzedawały przygotowane przez siebie potrawy oraz prezentowały swoje plakaty. Pieniądze zebrane podczas akcji zostały, decyzją uczniów, przeznaczone na zakup karmy dla schroniska CANIS w Kruszewie.

Oczywiście, wszystkie zadania były oceniane przez jury składające się z uczniów klasy 2e i 3c. Po przeliczeniu punktów kolejne miejsca zajęły:

1. miejsce - kl. 2c
  2. miejsce - kl. 2f
  3. ex aequo - kl. 3b i 2e.

Gratulujemy!
Dziękujemy najbardziej zaangażowanym uczniom:

• Patrycja Żebrowska
  • Maja Raczyńska
  • Anna Sawicka
  • Cezary Szczygieł
  • Maria Budniak
  • Hubert Gut
  • Jakub Bramowicz
  • Kamil Niedźwiedzki

Klasy 2c i 3c wspierały: p. Monika Kaliszewska, p. Karolina Borkowska.

Zmieniony: Wtorek, 19 Wrzesień 2023 10:50