Spotkanie z Prezesem Fundacji dla Somalii
Czwartek, 31 Marzec 2011 12:49

24 marca podejmowaliśmy w naszej szkole niecodziennego gościa. Był nim Prezes Fundacji dla Somalii Abdulcadir Gebeire Farah, historyk, który ukończył Uniwersytet Umdurman w Sudanie, o specjalizacji: historia i cywilizacja. Nasz Gość posługuje się językami: arabskim, angielskim, polskim, somalijskim i suahili. Pracował jako wykładowca wyższej szkoły w Jemenioe, Institute for Socjal Studies. W 2007 roku był współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji dla Somalii. W październiku 2010 objął stanowisko prezesa Fundacji. Zajmuje się programami integracyjnymi, koordynacją projektów o charakterze edukacyjnym i humanitarnym w Polsce i Somalii.

Gość okazał się człowiekiem niezwykle błyskotliwym, docipnym, otwartym i bezpośrednim. Na spotkaniu z uczniami klas I E i I D krótko opowiedział o swoich przeżyciach z czasów szkolnych, o trudnej drodze do zdobycia wykształcenia. Przybliżył obecną sytuację Somalii, od 20 lat pogrążonej w wojnie domowej i pozbawionej pomocy humanitarnej z zewnątrz.

Jego opowieść brdzo poruszyła serca młodzieży i nauczycieli.

Krystyna Kowalska i Hanna Puch

Zmieniony: Wtorek, 05 Kwiecień 2011 13:18