DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
CZYTANIE NORWIDA
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 11:22

IMG 9363W dniu 6 czerwca nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję promującą twórczość patrona – „Czytanie Norwida”. Jej celem jest promowanie twórczości tego poety w środowisku uczniów poprzez refleksję nad jego poezją wygłoszoną przez osoby nie zawsze bezpośrednio związane z literaturą. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: p. Bogumiła Jarka – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, p. Halina Pierzchała – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego, p. Maria Dłuska – uznana poetka, p. Sylwia Kujawa – nauczycielka języka polskiego w I LO, ks. dr Jarosław Kotowski – proboszcz parafii Zbawiciela Świata, ks. Krzysztof Łapiński – katecheta szkolny oraz p. Dariusz Bereszczyński – tata naszej uczennicy, muzyk.
Goście zmierzyli się z różnorodną i niejednokrotnie trudną poezją naszego patrona. Wszyscy jednak zwrócili uwagę na pierwiastki człowieczeństwa i rolę miłości bliźniego, ale także pokazali uczniom, że twórczość Norwida jest aktualna także dziś i bez trudu można odnieść zagadnienia przez niego poruszane do problemów współczesnego świata.
Spotkanie uświetnił występ Marii Kaczorek (kl. 3f), która zagrała na skrzypcach, a także recytacja wiersza C. K. Norwida w wykonaniu Michała Śledziewskiego z kl.1b.
Uroczystość poprowadziły uczennice kl. 1b Dominika Pyskło i Maja Zaręba. A za jej przygotowanie odpowiadały p. Aneta Mroczkowska i p. Karolina Borkowska
ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 23 Czerwiec 2023 07:47