FINAŁ IV SZKOLNEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 11:29

debata wwwUczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Po wielotygodniowych eliminacjach, w których rywalizowało ze sobą 10 drużyn, w dniu 16 czerwca odbył się uroczysty finał, w którym zmierzyły się następujące drużyny:
- po stronie propozycji reprezentacja kl. 2d w składzie: Aleksandra Nicewicz, Konrad Prusaczyk, Mateusz Gawek, Julian Rogalski;
- po stronie opozycji reprezentacja kl. 2b w składzie: Julia Ciuchta, Amelia Sierak, Adrian Szostak, Hubert Miłek.

Finaliści, rywalizując o puchar Dyrektora Szkoły, debatowali nad tezą: ‘Sztuczna inteligencja- szansa czy zagrożenie?
Debatę oceniała Komisja Sędziowska w 5-osobowym składzie: pani Beata Kotowska, pani Agnieszka Wołosz, pani Anna Chojnowska, pani Emilia Lewandowska i pan Arkadiusz Szyszka.
Funkcję Marszałka finałowej debaty pełniła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Roksana Chmielewska z klasy 3g.

Jurorzy zgodnie podkreślali wyrównany, wysoki poziom merytoryczny debaty oraz gruntowne przygotowanie uczestników. Wszyscy oni wykazali się erudycją, wysoką kulturą słowa, opanowaniem i refleksem, przekonująco prezentując swoje tezy i kontrargumentując stwierdzenia strony przeciwnej.
Decyzją komisji zwyciężyła drużyna klasy 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w przyszłorocznej edycji Turnieju.

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:42