Praktyczna lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa w zakresie obronności
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 09:52

20230614 102749Dnia 14.06.2023 roku uczniowie z klas: 1B, 1E, 1G, 1D wzięli udział w wycieczce do Piątnicy w ramach realizacji podstawy programowej przedmiotu EDB. Celem tej wycieczki było między innymi: lekcja terenowa, która polegała na zwiedzaniu schronów i Muzeum FORT, które znajduje się w jednym ze schronów pogotowia bojowego przy Forcie III. Forty Piątnica wchodziły w skład rosyjskiej linii obronnej ciągnącej się od Grodna poprzez Osowiec, Wiznę, Łomżę, Różan, Zegrze do Twierdzy Modlin. W wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie zgromadzono eksponaty związane z historią militarną tego regionu. Po intensywnym zwiedzaniu i wysłuchaniu historii opowiedzianej przez podpułkownika Pana Ludwika Zalewskiego udaliśmy się na strzelnicę. Na strzelnicy najpierw zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną, a następnie przeszliśmy do części praktycznej strzelania z broni długiej do tarcz pod nadzorem instruktorów strzelectwa. Nie zabrakło również części integracyjnej przy wspólnym ognisku.

Opiekunowie wycieczki:
Pani Aneta Mroczkowska, Pani Ewa Dylewska, Pani Barbara Zaborowska