II LO MA TALENT!
Poniedziałek, 05 Czerwiec 2023 06:36

1 czerwca 2023 r. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- odbyła się II edycja przeglądu talentów pod nazwą II LO MA TALENT! Kilkunastu uczestników zaprezentowało swoje niezwykłe umiejętności plastyczne, muzyczne oraz taneczne przed Jury, nauczycielami oraz koleżankami i kolegami ze szkoły.

Swoją pasję, jaką jest malarstwo, przybliżyła nam Kalina Bereszczyńska z klasy 1c. Na naszych oczach stworzyła portret Micka Jaggera. Z zapartym tchem obserwowaliśmy też występy wokalne Zofii Mrozek z kl. 1c, Wiktorii Drężewskiej z kl. 2e, Sandry Mróz z kl. 3d oraz Alicji Ostrowskiej z kl. 1g. Śpiewem oraz grą na gitarze pochwalili się Magda Michalak z kl. 2g oraz Bartosz Jankowski z kl. 1b. Występy taneczne zaprezentowały pary: Klaudia Mróz, kl. 1c z Michałem Kobylińskim, kl. 2d oraz Aleksander Nadolny z kl. 1a, którego partnerką była Iga Dobkowska ze Szkoły Podstawowej nr 10. Taniec współczesny zaprezentowała Katarzyna Orzechowska z kl. 3a. Podziwiać mogliśmy również naszych uzdolnionych instrumentalistów – Bartosza Struniawskiego z kl. 1h, który zagrał na gitarze elektrycznej, Kacpra Rydla z kl. 1d, który zagrał na ukulele oraz Marię Kaczorek z kl. 3f, która zagrała na skrzypcach.

Wszystkim występom bacznie przyglądało się jury w składzie: p. Dyrektor Krzysztof Jankowski, prof. Henryk Gadomski – dyrygent chóru Cantilena w roli przewodniczącego jury, p. Agnieszka Wołosz – nauczycielka języka polskiego, p. Katarzyna Orlicka – nauczycielka wychowania fizycznego oraz Oliwia Piórecka – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

Po naradzie, jurorzy zdecydowali, że Konkurs II LO MA TALENT zwyciężyła Maria Kaczorek, której gra na skrzypcach zachwyciła wszystkich jurorów. Drugie miejsce zajęła Kalina Bereszczyńska, a trzecie – Wiktoria Drężewska. Jurorzy przyznali również wyróżnienie parze tancerzy – Aleksandrowi Nadolnemu oraz Idze Dobkowskiej. Nagroda publiczności wyłoniona drogą głosowania internetowego powędrowała do tancerzy – Klaudii Mróz i Michała Kobylińskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Imprezę poprowadzili niezawodni Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Roksana Chmielewska z kl. 3g i Piotr Białobrzewski z kl. 3d.

Organizatorzy – Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Stolarczyk i p. Anety Mizerek-Ochenkowskiej oraz p. Katarzyna Żerańska i Sylwia Rochaczewska

Zmieniony: Poniedziałek, 05 Czerwiec 2023 06:56