Frankofonia 2011
Poniedziałek, 28 Marzec 2011 11:51
    24 marca, odbyły się kolejne, piąte już, obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii organizowane przez  ostrołęckie szkoły: I LO, II LO i ZSZ nr 4.
Młodzież naszej szkoły przygotowała na tę okazję imponujący program artystyczny przybliżający frankofońskie kraje Afryki, Australii i Oceanii.
Nasze dziewczyny , przebrane za Murzynki, w afrykańskiej scenerii, żywiołowo  wykonały tańce inspirowane klimatami Afryki. Były też nastrojowe piosenki przy akompaniamencie gitar. Imprezę brawurowo prowadzili nasi prezenterzy,
Gościem specjalnym naszego programu był Pan Abdulcadir Gebeire Farah – Prezes Fundacji Dla Somalii
    Nam występ naszych uczniów bardzo się podobał. Mamy nadzieję, że szczęśliwcy, oglądający imprezę na żywo, podzielają nasze zdanie. Pozostałych zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego widowiska.
Krystyna Kowalska
Hanna Puch

Podczas imprezy wręczono nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu Różne Oblicza Frankofonii, którego ostatni etap odbył się 18 marca. ( kilka zdjęć z konkursu również dołączamy)
Zwycięzcami zostali;