Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Czwartek, 27 Kwiecień 2023 10:44

dzien autyzmuW dniu 2 kwietnia obchodzony był „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu, udzielenie wsparcia, akceptacji i zrozumienia.
Nasza szkoła również włączyła się w akcję na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w weekend, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. W naszej szkole nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. W wybranych klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu.
Za wyjątkowe zaangażowanie tego dnia uczniowie klas Ia, IIe, If zostali nagrodzeni „Dniem bez kartkówek i bez pytania”, a klasa Ib i Ie „Lekcją bez kartkówki i bez pytania”.
Organizatorami wydarzenia były p. Izabela Geżyńska, p. Marzena Kurpiewska, p. Marzena Szymańska, p. Sylwia Zdunek.

Zmieniony: Czwartek, 27 Kwiecień 2023 10:51