DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Akademia Lidera

small-Akademia_Lidera.jpg

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Piątek, 10 Marzec 2023 13:19

fundusze

Miło nam poinformować, iż nasz wniosek złożony w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”- POWER, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój został zatwierdzony do realizacji i uzyskał dofinansowanie. Oznacza to, iż nasza Szkoła w tym semestrze przystąpi do jego realizacji, której kulminacyjnym punktem będzie mobilność uczniów, czyli wyjazd do szkoły partnerskiej, którą jest liceum ogólnokształcące w Katerini w Grecji. Mobilność odbędzie się od 28 maja do 9 czerwca 2023 roku.

Tytuł projektu:2021-1-PMU-4089 : "Kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację ekologiczną"

Cel: wzmacnianie kompetencji kluczowych, w tym rozwijanie świadomości międzykulturowej, kształtowanie postaw pro-ekologicznych oraz doskonalenie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim.

Uczestnicy: w projekcie weźmie udział 20 uczniów klas 1. i 2. realizujących rozszerzony program nauczania języka angielskiego (1c, 1f, 1g, 1h, 2c, 2f, 2g) w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce, z którzy zostaną wybrani w ramach postępowania rekrutacyjnego.

Wartość projektu: 169 530,00 PLN

Etapy: projekt przebiegać będzie w trzech etapach: rekrutacja, działania przygotowawcze i 14-dniowa mobilność do instytucji przyjmującej.

Instytucja przyjmująca: IV Liceum Ogólnokształcące w Katerini w Grecji (4o ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ    ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

Warunki finansowe: realizacja projektu jest w całości finansowana przez UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów obejmuje:

  • udział uczniów w działaniach przygotowawczych,
  • ubezpieczenie podczas wyjazdu,
  • koszty transportu,
  • koszty zakwaterowania,
  • koszty wyżywienia,
  • opieka nauczycieli.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W REKRUTACJI, NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM ORAZ WYDRUKOWAĆ, WYPEŁNIĆ, PODPISAĆ I ZŁOŻYĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY DOKUMENTY ZAWARTE W ZAŁĄCZNIKU 2 ‘KARTA ZGŁOSZENIA’:

Załącznik 1: Regulamin Rekrutacji
Załącznik 2: Karta zgłoszenia - PDF, DOCX

Szczegółowych informacji na temat projektu udzielają panie Ilona Kulas i Agnieszka Zając.


Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie POWER "Ponadnarodowa mobilność uczniów":

Łyszkowska Łucja kl. 1C
Makowski Stanisław kl. 1F
Dauksza Karolina 2F
Szwajdych Olga kl. 2C
Białczak Aleksandra kl. 1C
Kulesza Aleksandra kl. 2F
Tyszka Marta kl. 2C
Głowacki Szymon kl. 2F
Stepnowska Weronika kl. 2F
Mieczkowska Helena kl. 1F
Śledziewska Alicja kl. 2F
Dobkowski Mieszko kl. 1F
Stachacz Michalina kl. 2G
Zalewska Magdalena kl. 2F
Napiórkowska Eliza kl. 1H
Piersa Miłosz kl. 1H
Prusińska Patrycja kl. 1G
Gwara Maja kl. 1F
Kędzierska Konstancja kl. 1F
Szymczyk Julia kl. 2F

Lista rezerwowa:

Koślik Zofia kl. 1C
Pazik Amelia kl. 1C
Prajs Weronika kl. 1G
Gawrych Maria kl. 2F
Wołosz Wiktoria kl. 1C


PODSUMOWANIE PROJEKTU 'PO WER'

W dniach 29 maja - 09 czerwca 2023 grupa 20 uczniów naszej szkoły wrPODSUMOWANIE PROJEKTU 'PO WER'az z opiekunami przebywała w Grecji realizując projekt: PO WER- 'Ponadnarodowa mobilność uczniów', finansowany z Funduszy Europejskich. Celem projektu pod tytułem: ‘Kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację ekologiczną’ było rozwijanie świadomości międzykulturowej, kształtowanie postaw pro- ekologicznych, doskonalenie kompetencji cyfrowych, kompetencji z zakresu przedsiębiorczości oraz komunikacyjnych w posługiwaniu się językiem angielskim. Instytucją partnerską w projekcie było 4th General Lyceum of Katerini.

Przygoda z projektem rozpoczęła się dla naszej młodzieży na długo przed wyjazdem - po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć przygotowawczych, podczas których poznawali m.in. historię, kulturę i geografię Grecji, a także szlifowali umiejętności językowe oraz odbyli kurs udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie trwania mobilności, realizacja celów projektu odbyła się zarówno poprzez cykl zajęć warsztatowo-edukacyjnych, poświęconych głównie ekologii, geografii, rozwijaniu kompetencji językowych i przedsiębiorczości, jak też w ramach bogatego programu kulturowego, który obejmował wizyty w ciekawych miejscach i zwiedzanie zabytków Riwiery Olimpijskiej , takich jak słynne Meteory- kompleks klasztorny zbudowany na stromych, majestatycznych skałach, Saloniki- drugie po Atenach największe miasto Grecji, słynące z bogatej historii i wspaniałych muzeów, urokliwa górska osada Stary Pantaleimon, średniowieczny zamek w Platamonas, górski kurort Litohoro, położony w Masywie Olimpu malowniczy Wąwóz Epineas z wodospadem 'Wanna Afrodyty', Dolina Tempi z przepływającą przez nią rzeką Pinios. Walory greckiego krajobrazu można było podziwiać także podczas rejsu na słynącą z pięknych plaż wyspę Skiathos.

Uczestnicy projektu odwiedzili także tradycyjny grecki targ, zakład produkcji sera feta, wzięli udział w warsztatach tańca greckiego w antycznym amfiteatrze, lekcjach muzealnych oraz grach miejskich realizując zadania językowe, co pozwoliło im lepiej poznać mentalność i kulturę Greków oraz różne aspekty ich życia codziennego.

Udział w projekcie był dla naszych uczniów niezapomnianym doświadczeniem i przyczynił się do podniesienia ich wiedzy i kompetencji na wielu płaszczyznach.

ZDJĘCIA


W dniu 13 czerwca 2023 uczestnicy projektu 'PO WER - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów' zorganizowali spotkanie dla społeczności szkolnej, podczas którego podsumowali przebieg mobilności, omówili jego założenia i cele oraz podzielili się zdobytą wiedzą i osobistymi spostrzeżeniami na temat różnych aspektów życia w Grecji, takich jak funkcjonowanie greckiej szkoły, historia i kultura Grecji, miejscowe tradycje i obyczaje, ciekawostki związane z życiem codziennym, interesujące miejsca odwiedzane podczas mobilności. Nie zabrakło też refleksji na temat greckiej 'kultury stołu', połączonej z degustacją typowych greckich przekąsek- publiczność miała okazję skosztować greckiej fety, oliwek i słodkości. Był też krótki pokaz tradycyjnego tańca greckiego do rytmu Greka Zorby'.

W przygotowanie spotkania włączyli się wszyscy uczestnicy mobilności, którzy samodzielnie opracowali scenariusz, przygotowali wystąpienia, dekoracje i bufet, a także choreografię. Koordynatorzy projektu serdecznie dziękują im za zaangażowanie.
Spotkanie to z pewnością umożliwiło uczniom naszej szkoły zapoznanie się z założeniami projektu POWER i zachęciło ich do uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach w przyszłości.

ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 14 Lipiec 2023 12:07