"Szyk, kunszt, styl, klasa i dobry smak...", czyli bal studniówkowy 2023 w II LO
Piątek, 27 Styczeń 2023 15:01

"Szyk, kunszt, styl, klasa i dobry smak, wytrawny gust, uroczysty wygląd, a przede wszystkim pięknie ubrane dziewczęta i towarzyszący im młodzieńcy. Te wyjątkowo brzmiące słowa nasuwają się same przy okazji tej właśnie uroczystości, gdzie tradycja spotyka się ze współczesnością. Z jednej strony zachowujemy to co było szanowane przez naszą kulturę polską i cenione od wielu pokoleń, lecz nadajemy temu nową formę. Nabieramy nowego smaku, ubieramy w nowe szaty, chcemy żeby nabrało nowego wyrazu. Sala, w której stoimy ma swoją pamięć. Pamięta wiele wydarzeń, także wiele balów studniówkowych. Niech ten bal będzie dla was czasem bogatym w doświadczenia. Ja z wszystkimi nauczycielami życzę wam wspaniałej zabawy" – tymi słowami dyrektor II LO Krzysztof Jankowski oficjalnie rozpoczął studniówkę w dniu 21 stycznia 2023r w sali bankietowej Olimpia.

2LO 100

Po wystąpieniu dyrektora szkoły głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Pani Anna Lenkiewicz, życząc młodzieży szampańskiej zabawy oraz jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego.

Roksana Chmielewska, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zwróciła uwagę na wyjątkowość balu studniówkowego oraz symboliczny wymiar egzaminu dojrzałości. Starszym koleżankom i kolegom w imieniu całej społeczności uczniowskiej II LO życzyła pięknych wspomnień ze studniówki oraz wymarzonych wyników z egzaminów maturalnych.

W imieniu maturzystów zgromadzonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców powitali uczniowie klasy 4b: Marta Dobkowska i Stanisław Kubeł. Natomiast Magdalena Opęchowska i Łucja Łyszkowska również z klasy 4b uświetniły sobotnią uroczystość pięknym występem artystycznym. Maturzyści pamiętali także o złożeniu podziękowań dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom.

Najważniejszym punktem części oficjalnej balu był polonez w wykonaniu reprezentantów klas czwartych, przygotowany przez panią Katarzynę Orlicką. Tym razem również nie zabrakło oryginalnego i bardzo wymagającego układu choreograficznego, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie nadeszła pora na wyśmienitą zabawę do białego rana.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, przedstawicielom klas maturalnych i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego balu studniówkowego. Ten wyjątkowy wieczór, pełen beztroski i wspólnej zabawy, z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich obecnych na nim osób.

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2023 11:34