Europejski Dzień Języków
Wtorek, 05 Październik 2021 06:55

27 września 2021 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przygotowaniami do tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy 3cp wraz z wychowawcą panią Anetą Mizerek - Ochenkowską. To dzięki ich inicjatywie wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w konkursie na najciekawiej ubraną klasę. Zadaniem uczniów było, jak najbardziej pomysłowo zaakcentować barwy narodowe wylosowanego kraju europejskiego oraz ozdobić drzwi swojej sali lekcyjnej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą pomysłowością, dzięki czemu na szkolnych korytarzach zawisły kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Najbardziej pomysłowi okazali się uczniowie klasy 2f, którzy otrzymali słodki upominek oraz potwierdzony podpisem Pana Dyrektora certyfikat upoważniający klasę do jednego, dowolnie wybranego dnia bez kartkówek i odpowiedzi ustnych w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. Wyróżnienia otrzymały klasy 3bp i 3dp.
Z tej okazji uczniowie klasy 3cp przygotowali również gazetkę okolicznościową, a podczas przerw zadbali o to, abyśmy mogliśmy posłuchać piosenek w różnych językach.
Kolejnym konkursem był interaktywny quiz dotyczący znajomości języków obcych, który przygotowała pani Agnieszka Młynarczyk, a przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Najwyższe wyniki osiągnęły: Olga Hagiemajer z klasy 1c oraz Katarzyna Nowak z klasy 3ep.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49