Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, ukazujący piękno poezji patrona swojej szkoły, podczas promocji książki "Norwid Gomulickich"
Poniedziałek, 04 Październik 2021 10:57

W dniu 30.09.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyła się promocja i spotkanie z autorami książki ,,Wiktor Gomulickich" - prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem. Wieczór z Norwidem rozpoczął się od programu ,,Cyprian Kamil Norwid -przerastający swoją epokę - z przesłaniem dla potomnych" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie: Aleksander Ciepierski kl.III Bg, Kamil Drężewski III Dg, Martyna Kuczyńska III Fg, Alicja Lendzioszek kl.III Fg, Aleksandra Lipka kl.III Fg, Bartosz Piasta kl.III Bg oraz Łucja Tomczak III Bg w trakcie wspaniałej artystycznej recytacji ukazali piękno poezji tego wybitnego artysty. W programie znalazły się również fragmenty biografii Norwida. Młodzi miłośnicy literatury uczestniczyli także w debacie. Na spotkaniu była zarówno młodzież jak i osoby starsze. Jak widać, Norwid i Gomuliccy łączą pokolenia.

zdjęcie ze spotkania o Norwidzie

Autorem zdjęcia jest portal Moja Ostrołęka

Zmieniony: Czwartek, 04 Listopad 2021 14:27