WARSZTATY TEATRALNE UCZNIÓW KLASY 2BG
Środa, 13 Styczeń 2021 17:10
thumbnail3.png21 grudnia uczniowie klasy 2bg uczestniczyli w warsztatach teatralnych on-line zorganizowanych przez Teatr Wierszalin z Supraśla.
 Młodzież wcześniej obejrzała sztukę „Dziady. Noc Druga” zrealizowaną na podstawie dramatu A. Mickiewicza „Dziady” cz. III. Ten wyjątkowy spektakl wywołał wśród uczniów wielkie emocje, o których mogli porozmawiać podczas warsztatów teatralnych. Reżyser, p. Piotr Tomaszuk, w niezwykle obrazowy sposób przedstawił okoliczności powstania dramatu Mickiewicza, niektóre fakty z biografii romantyka, a także elementy składowe przedstawienia, tj. scenografia, muzyka i instrumenty czy gra aktorska. Uczniowie poznali twórców spektaklu oraz aktorów, mogli też zadawać pytania. Najbardziej interesowała ich symbolika rekwizytów, takich jak kości i łańcuchy, rola kobiet w sztuce oraz muzyka tworząca niezwykły, magiczny nastrój, gdyż twórcy sięgnęli po instrumenty dawne (lira korbowa) oraz arie operowe Mozarta.

Podczas warsztatów młodzież poszerzyła wiedzę na temat dramatu A. Mickiewicza oraz jego współczesnej wizji teatralnej. To było niezwykle interesujące spotkanie, które na pewno pozostanie w pamięci.

Warsztaty teatralne odbyły się w ramach projektu „Rodzina polonijna”.
Zmieniony: Piątek, 29 Styczeń 2021 09:56