Edukacyjna wycieczka do Warszawy delegacji z Usola Syberyjskiego
Wtorek, 17 Grudzień 2019 09:31
10 grudnia br. goście z Usola Syberyjskiego z uczniami naszej szkoły wybrali się na wycieczkę edukacyjną po Warszawie.
 
Głównymi punktami programu było zwiedzanie Placu Zamkowego i Starówki. Młodzież wraz z opiekunami mogła usłyszeć o ważnych wydarzeniach historycznych związanych z miastem oraz zobaczyć zabytkowe budynki. Stanęła także pod Kolumną Zygmunta III Wazy w Warszawie.
 
Następnie uczniowie wraz z gośćmi udali się do gmachu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zostali powitani przez profesora Krzysztofa Rączkę byłego dziekana Wydziału Prawa i Administracji oraz obecnego Sędziego Sądu Najwyższego. Na uczelni mogli m. in. zwiedzić Salę Złotą i Salę Senatu im. Wojciecha Szweykowskiego Pierwszego Rektora Uniwersytetu. Została im również przybliżona bogata oferta uczelni i jej dotychczasowe osiągnięcia na polu badań i nauki.
 
Wspólny posiłek zjedliśmy w klimatycznej restauracji na Starym Mieście po czym udaliśmy się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie, gdzie w bajecznej scenerii mogliśmy podziwiać świetlne i muzyczne kompozycje.
 
Nasz wyjazd zakończył się wizytą w galerii handlowej, której nie mogli nie odwiedzić nasi goście. Świąteczna atmosfera i niezliczona ilość ofert były dość silną pokusą, by ominąć ten punkt programu :)
 
Opiekę nad młodzieżą sprawowali:  p. Elżbieta Mironczuk, p. Krzysztof Jankowski oraz opiekunowie z Usola Syberyjskiego:  p. Magdalena Kafara, p. Iuliia Domashenko i p. Olga Pozderina.
 
Zmieniony: Środa, 18 Grudzień 2019 10:14