Wizyta gości z Usola Syberyjskiego
Piątek, 06 Grudzień 2019 12:09

W dniach 8-13 grudnia w ramach projektu "Razem dla Edukacji" społeczność naszej szkoły gościć będzie Przyjaciół - Dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów z Usola Syberyjskiego.

Uroczyste przywitanie gości odbędzie się 9 grudnia o godz. 10.00 w sali gimnastycznej, podczas którego wystąpi m. in. chór CANTILENA z programem regionalno-patriotycznym oraz reprezentacja Zespołu Piesni i Tańca Kurpianka z Kadzidła. Ze względu na wyjątkowy czas pojawią się również akcenty świąteczne.

W trakcie kilkudniowego pobytu goście m. in. odwiedzą Warszawę, poznają nasze miasto, złożą wizytę w Urzędzie Miasta, zwiedzą Muzeum Kurpiowskie i Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Młodzież z Usola Syberyjskiego w ramach współpracy oraz integracji będzie miała okazję uczestniczyć (wspólnie z młodzieżą polską) w zajęciach historii, języka polskiego i geografii. Nie zabraknie wspólnych biesiad, warsztatów kulinarnych, rozmów, śpiewów, wymiany doświadczeń ... Mamy nadzieję, że nawiążą się nowe przyjaźnie, a przede wszystkim, że poczują się wśród nas jak w rodzinie.