19 dni przeciwko przemocy (1)
Środa, 06 Listopad 2019 10:45
Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży...

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada prowadzona jest światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Jej autorem jest Women’s World Summit Foundation . W tych dniach mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.
Nasza szkoła dołączyła do kampanii. Jej organizacji podjęli się uczniowie klasy III C z wychowawczynią panią Mariolą Rachubą. W dniu 4 listopada w sali OCK uczestniczyli razem z uczniami klasy I DP w inauguracji tegorocznej akcji, objętej z naszym mieście patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Łukasza Kulika.
Zapraszamy do obejrzenia mini koncertu, w którym wzięli udział: Maja Pliszka, Diana Oleszczak, Julia Mroczkowska, Paulina Gutowska, Jakub Grześkowicz, Dominik Wiśniewski.

Hanna Puch

Zmieniony: Środa, 06 Listopad 2019 11:24