"Badanie dotykiem, najlepszym zdrowym nawykiem" - profilaktyki ciąg dalszy...
Piątek, 25 Październik 2019 12:16

191022 Badanie dotykiem

22 października w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce koordynator programu Szkoła Promocji Zdrowia Pani Beata Samorajska wspierając Amazonki w walce z rakiem piersi zorganizowała happening społeczny.
Wysłuchano wykładu specjalisty radiologa oraz lekarza onkologa. Kolejnym etapem wydarzenia były warsztaty samobadania piersi, prowadzone przez położne. Ważnym elementem happenigu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: "Badanie dotykiem, najlepszym zdrowym nawykiem". Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni. Następnie uczniowie klas 1c (II LO) oraz 1d (III LO) udali się na oddziały szpitalne, rozdając różowe balony, będące symbolem Amazonek i walki z rakiem piersi oraz przekazując najistotniejsze informacje dotyczące profilaktyki przeciwnowotworowej.
W happeningu uczestniczył również dyrektor naszej szkoły Pan Wojciech Domański.

Zmieniony: Czwartek, 07 Listopad 2019 13:08