Szkoła Promocji Zdrowia na Marszu Różowej Wstążeczki
Piątek, 25 Październik 2019 12:14

191019 Marsz"My się raka nie boimy, skorupiaka zwyciężymy" - z tym hasłem na ustach, niosąc różowe wstążki i  balony uczniowie klasy 1cp pod opieką koordynatora Szkoły Promocji Zdrowia p. Beaty Samorajskiej i wychowawczyni p. Anety Mizerek - Ochenkowskiej w sobotę 19 października przeszli ulicami Ostrołęki. Wspólnie z Amazonkami przypominali lokalnej społeczności, jak ważną rolę w walce z rakiem piersi odgrywają badania profilaktyczne. Uczestnicy marszu wyruszyli spod "pałacyku" i przeszli ulicami Fieldorfa "Nila" i Kopernika na scenę przy DH "Kupiec", gdzie odbyła się dalsza część happeningu. Na scenie wystąpili min.: wiceprezydent Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski, dr onkolog Katarzyna Dziak oraz p. Beata Samorajska po raz kolejny zachęcając do badań profilaktycznych, które niejednokrotnie ratują życie, ponieważ tylko wcześnie wykryty nowotwór jest wyleczalny.
Wydarzenie to miało wyjątkowy charakter ponieważ ostrołęckie Amazonki obchodziły w tym roku 25-lecie powstania klubu.

Zmieniony: Wtorek, 29 Październik 2019 16:52