XX Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Wtorek, 28 Maj 2019 10:09

190528 XX Olimpiada SzPZ24 maja 2019 roku już po raz dwudziesty odbyła się Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia młodzieży z województwa mazowieckiego.
„Program Szkoły Promocji Zdrowia" realizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 1999 r. Służy przybliżeniu młodzieży wiedzy na temat prozdrowotnego stylu życia, kształtowaniu umiejętności rozumienia własnego rozwoju fizycznego, psychicznego i intelektualnego. Ma także za zadanie pomóc młodym ludziom w pozytywnej stymulacji własnego rozwoju, kształtowaniu odpowiedzialności za własne postępowanie wobec świata, przyrody, samego siebie i innych ludzi, podejmowaniu praktycznych działań na rzecz innych (opieka nad ludźmi chorymi, starymi, niepełnosprawnymi).

Tegoroczna edycja olimpiady pod hasłem "Nie piję, nie palę, więc czuję się doskonale" odbyła się w Warszawie. W zmaganiach sportowo-rekreacyjnych udział wzięły szkoły z Ciechanowa, Radomia, Siedlec, Płocka, Warszawy i Ostrołęki. Młodzież przygotowywała się do konkurencji pierwszej pomocy, kilku konkurencji sportowych i układu tanecznego.  

W najważniejszej dla młodzieży konkurencji tj: znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy drużyna w składzie Dominika Misiak i Kinga Prusińska była najlepsza na Mazowszu. W ogólnej punktacji ostrołęcka Szkoła Promocji Zdrowia uległa 1 punktem warszawskiej Szkole Promocji Zdrowia.

Do tegorocznych zmagań młodzież była super przygotowana, za co serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, wychowawcom klas i opiekunowi medycznemu programu. Młodzieży gratulujemy sukcesów.

Korzystając z okazji zapraszamy Wszystkich na piknik pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, który odbędzie się 1 czerwca 2019 r. w Parku Miejskim w godzinach 12.00 - 17.00.
    
Koordynator Programu Sz.P.Z - Beata Samorajska

Zmieniony: Czwartek, 30 Maj 2019 10:01