DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO SKOŃCZYŁO 30 LAT !!! (pełny tekst)
Czwartek, 15 Listopad 2018 09:56

30lecieW uroczyste obchody 30-lecia szkoły wprowadził nas cykl imprez towarzyszących. Jedną z nich była konferencja „Norwid – poeta europejski w drodze ku nowoczesności”, podczas której wykład wygłosił dr Karol Samsel, a przygotowały ją Panie: Justyna Mościcka i Agnieszka Pragacz. Kolejne akcje to konkurs recytatorski i poezji śpiewanej poświęcony twórczości Cypriana Kamila Norwida, za którego organizację odpowiadały Panie: Aneta Mroczkowska, Milena Nalewajk i Anna Sobiech; konkurs literacki pod hasłem „Moja Szkoła” zainicjowany przez szkolną bibliotekę oraz konkurs filmowy, nad którego przebiegiem czuwała Pani Anna Chojnowska.

Główna uroczystość odbyła się 26 października 2018 roku. Społeczność szkolna II LO wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, by uczestniczyć we Mszy św. odprawionej w intencji wszystkich pracowników i uczniów Liceum. Mszę celebrował ks. bp Tadeusz Bronakowski. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór Cantilena pod opieką Pana Henryka Gadomskiego, zaś nauczyciele i uczniowie, pod kierunkiem ks. Krzysztofa Łapińskiego, przygotowali wyjątkową oprawę liturgiczną.

Następnie wszyscy udali się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się jubileuszowa akademia poświęcona Świętu Szkoły. Rozpoczął ją koncert pt. „Przemijam i …trwam” w wykonaniu naszej młodzieży. W wiązance nastrojowych piosenek i wierszy znalazły się motywy przemijania i życia, akcenty patriotyczne oraz odwołania do twórczości Patrona II LO i osoby Zbigniewa Herberta. Koncert przygotowała Pani Agnieszka Wołosz, a wystąpili w nim: Michał Bloch, Radosław Deptuła, Marta Malon, Marlena Olszewska (recytacja), Karolina Milewska, Diana Oleszczak, Karolina Watrakiewicz (śpiew), Maja Pliszka (śpiew, skrzypce), Barbara Kaczorek (akompaniament), Natalia Krukowska, Weronika Czarnecka (ruch sceniczny), Patrycja Gadomska (recytacja, ruch sceniczny).

W części oficjalnej głos zabrał Pan wicedyrektor Krzysztof Jankowski, który przedstawił rys historyczny Szkoły, a także najważniejsze jej dokonania i sukcesy. Wraz z Prezydentem Miasta Ostrołęki, Panem Januszem Kotowskim, wręczył wybranym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody dyrektora. Szkolne hostessy, czyli Klaudia Bogdańska, Julia Korytkowska, Kinga Cybulska, podarowały kwiaty obecnym na sali  poprzednim dyrektorom i wicedyrektorom, a także nauczycielom emerytowanym.

Mieliśmy też okazję udać się w niezwykłą podróż sentymentalną dzięki nakręconemu na okoliczność jubileuszu filmowi prezentującemu wspomnienia z Liceum dwóch wcześniejszych dyrektorów: Pana prof. hab. Janusza Gołoty i Pana Ryszarda Kaliszewskiego oraz wrażenia z pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Pana Wojciecha Domańskiego, obecnego jej gospodarza. Był to bardzo wzruszający moment… Film został zrealizowany przez Mateusza Zglejszewskiego pod okiem Pani Anety Mroczkowskiej. Kolejną niespodzianką była projekcja nagrodzonego w konkursie filmiku promującego Szkołę.

Przyszedł też czas na wystąpienia gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Pan Janusz Kotowski, który żartobliwie zakomunikował, iż, niestety, nie miał okazji edukować się w naszej szkole, co jest poważną rysą na jego życiorysie smile; Pan Ryszard Kaliszewski, prof. hab. Janusz Gołota, Pani Jadwiga Dudek – kierownik Hospicjum domowego „Caritas” w Ostrołęce, Pan Aleksander Zawalich – przewodniczący NSZZ „Solidarność” oddział: Ostrołęka. Przemówienia gości obfitowały w ciepłe wspomnienia, miłe słowa i życzenia.

Na sali nie zabrakło także przedstawicieli kościoła – ks. infułata Zygmunta Żukowskiego, ks. kan. Wiesława Białczaka, dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, nauczycieli II LO – obecnych i emerytowanych, rodziców, uczniów, a także absolwentów.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert okolicznościowy w wykonaniu szkolnego chóru Cantilena pod batutą Pana Henryka Gadomskiego. W repertuarze znalazły się zróżnicowane tematycznie utwory: żartobliwy „Orzech”, melancholijne „Żurawie” czy podniosła pieśń „Gaude, Mater Polonia”. Z uwagi na to, że w ubiegłym roku chór świętował swoje 35 urodziny, Pan wicedyrektor Krzysztof Jankowski w dowód uznania wręczył dyrygentowi chóru kwiaty.

Uroczystość jubileuszową prowadzili: Julia Sznyter i Michał Bloch. O klimatyczną, jesienną scenografię zadbały Panie: Wioletta Przychodzeń, Hanna Puch i Anastazja Dzwonnik-Załęska wraz z klasą 2d.

Na koniec zaproszeni goście, jak również nauczyciele i występujący uczniowie, przeszli do sali kameralnej, w której czekał na nich poczęstunek. Była też okazja do rozmów, wspomnień, wspólnych pamiątkowych zdjęć.

To był niezapomniany dzień… Dziękujemy wszystkim, także wielu niewymienionym tu nauczycielom, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do przygotowań jubileuszu. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i troskę o to, aby zapewnić obchodzonemu Świętu Szkoły wysoki poziom i właściwą rangę.

Zdjęcia wykonali: Pan Adam Wołosz oraz nasi uczniowie – Julia Jaworowska i Adrian Wiski.

PS. Wkrótce na stronie szkoły ukaże się zakładka jubileuszowa, w której pojawią się  materiały poświęcone naszemu jubileuszowi (m.in. linki do filmu, filmików promocyjnych, wyróżnionych w konkursie i in.).

To na pewno nie koniec akcji związanych z jubileuszem naszej szkoły. Świętujemy do końca roku szkolnego 2018/2019.

Zmieniony: Czwartek, 22 Listopad 2018 14:42