DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj

eDziennik

Złota Szkoła

Logo ZlotaSzkola

EKOzwroty

footer logo

Silni Polską

SP2

Otwarci na kulturę STEAM-owa

STEAM

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

FERS

FERS

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
KULTURALNY PRZEKŁADANIEC – konkurs dla gimnazjalistów
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Czwartek, 05 Kwiecień 2018 11:58

180405 Przekladaniec27 marca w naszej szkole odbyła się 2. edycja konkursu KULTURALNY PRZEKŁADANIEC, adresowanego do młodzieży z klas III gimnazjum. Każda zaproszona przez nas szkoła miała za zadanie wytypować kilku uczniów prezentujących bogatą wiedzę z zakresu literatury, języka i szeroko rozumianej kultury. Zgłoszeni uczniowie otrzymali test złożony z 45 zadań, na którego rozwiązanie mieli 45 minut. Składały się na niego polecenia dotyczące różnych obszarów wiedzy humanistycznej. Do konkursu przystąpiło 21 gimnazjalistów z 8 placówek: dwóch ostrołęckich – SP nr 4 i SP nr 5 oraz 6 powiatowych – z Baranowa, Kadzidła, Lelisa, Młynarzy, Różana i Rzekunia.
Tuż po napisaniu testu gimnazjaliści, w oczekiwaniu na wyniki, uczestniczyli w warsztatach poświęconych malarstwu, a konkretnie dwóm technikom plastycznym – wizualizmowi i iluzjonizmowi. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Wołosz. Na koniec dyrektor szkoły – pan Wojciech Domański wręczył zwycięzcom i wyróżnionym dyplomy oraz nagrody książkowe.

OTO LISTA LAUREATÓW:
1. miejsce zajęła Aleksandra Książak – uczennica Gimnazjum w Różanie
2. miejsce zajął Krzysztof Załęski – uczeń Gimnazjum w Rzekuniu
3. miejsce zdobyła Joanna Gramadzka – uczennica Gimnazjum w Kadzidle

WYRÓŻNIENIA otrzymali:
•    Julia Podbielska – uczennica Gimnazjum w Rzekuniu
•    Agnieszka Kuskowska – uczennica SP nr 4 w Ostrołęce
•    Daria Długołęcka – uczennica SP nr 5 w Ostrołęce
•    Jakub Piątek – uczeń SP nr 5 w Ostrołęce
•    Natalia Kulesza – uczennica SP nr 5 w Ostrołęce

Prezentujemy wyniki punktowe wszystkich uczestników, ukrytych pod pseudonimami [max. liczba – 64 pkt.]:
SASANKA – 53 p., PRZEBIŚNIEG – 52 p., HORTENSJA – 50p., CHABER – 47p., LILIA – 45p., KAKTUS – 45p., KROKUS – 45p., MACIEJKA – 45p., HIACYNT – 44p., FUKSJA – 42p., SŁONECZNIK – 41p., NIEZAPOMINAJKA – 41p., RÓŻA – 40p., GERBER – 40p., CHRYZANTEMA – 39p., FORSYCJA – 39p., ASTER – 38p., GOŹDZIK – 36p., TULIPAN – 36p., STOKROTKA – 34p., DALIA – 31p.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Wykazaliście się bogatą wiedzą! Brawo! Dziękujemy też przybyłym opiekunom za przygotowanie młodzieży, towarzyszenie swoim podopiecznym i miłe spotkanie.

Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły panie: Joanna Banaszek, Anastazja Dzwonnik-Załęska i Agnieszka Wołosz. Wsparciem służyły panie: Hanna Puch i Elżbieta Ciborowska, za co pięknie dziękujemy!

Test konkursowy, a także model odpowiedzi są dostępne w zakładce PLIKI.

Zmieniony: Wtorek, 10 Kwiecień 2018 07:42
 
Konkurs „Matematyka stosowana”
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Czwartek, 05 Kwiecień 2018 10:16

Konkurs "Matematyka stosowana" miał w tym roku trzecią edycję. Jego organizatorem jest Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM, działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jego głównym trofeum jest indeks na dowolny kierunek prowadzony na Politechnice Białostockiej.
   Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie drużyny dwuosobowe. I etap, to praca samodzielna - rozwiązywanie quizu on-line. Do drugiego etapu przechodzi zespół, w którym każda osoba uzyska 50% maksymalnej liczby punktów. Warunek ten spełniło pięć zespołów z naszej szkoły. Na dwudniowe zmagania etapu drugiego, które odbywały się w dniach 14-15 marca 2018 r. pojechali:
- z klasy 3a - Krzysztof Zalewski, Mateusz Otczyk, Damian Dobkowski,
- z klasy 3d - Radosław Cieślik, Arkadiusz Dawid, Maciej Kowalski, Konrad Kulesza, Bartosz Murach i Bartłomiej Suchecki,
- z klasy 3f - Milena Dobrowolska.
  Zawody były bardzo męczące. Każdy zespół musiał przeprowadzić doświadczenia bądź pomiary i wykonać niezbędne obliczenia matematyczne na poszczególnych siedmiu wydziałach Politechniki Białostockiej. Na każdym wydziale praca trwała 1,5 godz.
   Z wielką przyjemnością informujemy, że zespół: Konrad Kulesza i Bartłomiej Suchecki zajęli w konkursie trzecie miejsce, a wyróżnienie wywalczyli: Radosław Cieślik i Arkadiusz Dawid. Wszyscy zostali laureatami konkursu i uzyskali indeksy na który tylko zechcą kierunek Politechniki Białostockiej.
Wyniki konkursu można zobaczyć pod adresem:
http://signum.pb.edu.pl/konkurs/wp-content/uploads/2018/03/Protokol_III-_edycji_Konkursu_Matematyka_stosowana.pdf

Opiekunem naszych laureatów była pani Beata Kotowska.

Zmieniony: Czwartek, 05 Kwiecień 2018 13:03
 
Życzenia świąteczne
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 28 Marzec 2018 09:51

wielkanocStrona1.jpg

Zmieniony: Środa, 28 Marzec 2018 10:03
 
Certyfikat Szkoła Promująca Niepodległą
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 28 Marzec 2018 09:47

180323 certyfikat23 marca 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia CERTYFIKATU SZKOŁA PROMUJĄCA NIEPODLEGŁĄ. Inicjatorem rozpoczęcia i dokumentowania całej procedury ubiegania się o Certyfikat jest pan Sławomir Markowski , nauczyciel historii i wychowawca klasy 2f, która drugi rok uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Certyfikat Szkoła Promująca Niepodległą o numerze 44 został przyznany przez Kapitułę pod honorowym patronatem Prezesa Krajowego Związku Piłsudczyków RP, generała Władysława Śliwy. W trakcie uroczystości syn generała Piotra Sosnkowskiego wygłosił do młodzieży naszej szkoły okolicznościowe przesłanie zarejestrowane elektronicznie. Na uroczystość przybyli też goście: Prezydent Miasta Ostrołęka pan Janusz Kotowski, Przewodniczący Rady Miasta pan Jerzy Grabowski, Dyrektor Wydziału Oświaty w Ostrołęce pan Mirosław Rosak, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce pan Michał Giers, Prezes Olsztyńskiego Oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej i członek Zarządu Krajowego Związku pan Waldemar Ziarek.

Wszystkie elementy uroczystości zostały przygotowane przez klasę 2f pod opieką wychowawcy klasy , nauczyciela języka angielskiego pani Beaty Markowskiej. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 2F: Klaudia Bocian, Klaudia Szczubełek, Martyna Choromańska, Krzysztof Przyborowski, Mariusz Lenkiewicz, Karol Macioch, Artur Muchin,  a także : Bartosz Sznyter, Diana Oleszczak, Maja Pliszka, Szymon Kisiel oraz chętne dziewczęta z chóru szkolnego. Nagłośnieniem zajęli się Albert Dawidczyk , Błażej Tercjak i Mateusz Krystkowicz. Piotr Szewczyk wykonał zdjęcia. Dekoracje przygotowali uczniowie klasy 2f. Wywiadu dla Radia Nadzieja udzieliły :  Martyna Choromańska i Karolina Jamka. Z okazji święta klasa 2f przygotowała też okolicznościowe kubki , dyplomy i kwiaty.
Mottem przewodnim całej uroczystości były słowa marszałka Józefa Piłsudskiego :

"Jedynie czyn ma znaczenie, chęci pozostają bez skutku."

Wychowawcy klasy 2f - Beata Markowska, Sławomir Markowski

Zmieniony: Czwartek, 29 Marzec 2018 11:37
 
Wizyta na Białorusi
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 27 Marzec 2018 11:32

180317 BialorusGrodno – miasto na Białorusi, 400 tys. mieszkańców, ok. 100 tys. z nich to Polacy. Sopoćkinie – miasteczko przygraniczne, dwadzieścia kilka kilometrów od Grodna, ok. 1300 mieszkańców, 90 % z nich to Polacy. Mimo że mieszkają poza Rzeczpospolitą, bardzo dobrze mówią po polsku. Twierdzą, że czują się Polakami, są z tego dumni i bardzo ważne dla nich jest to, by Polska o nich pamiętała.
    To do nich pojechała grupa nauczycieli: z II Liceum Ogólnokształcącego – panie Krystyna Kowalska, Mariola Biedrzycka, Beata Kotowska oraz panowie – Marek Niewiadomski i Paweł Czartoryski, a także pani Agnieszka Murach z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2. Nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”, Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty i Mazowiecką Komendą OHP.
    Dwa dni z rodakami mieszkającymi na Kresach. Dwa dni wzruszeń, ogromna dawka emocji, wejście na krótką chwilę do ich domów, życia, problemów. Rozmowy o historii, o teraźniejszości. Tylko po polsku. Dary dla szpitala w Sopoćkiniach, dla chorych, starych ludzi z Domu Pomocy, dla dzieci z Domu Dziecka, dary dla najbardziej ubogich.
    W imieniu mieszkańców Sopoćkiń i okolicznych wsi, sióstr Serafitek, które tam mieszkają i służą naszym rodakom bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce darów. Dziękujemy uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K.Norwida oraz ich rodzicom. Dziękujemy nauczycielom. Szczególne podziękowania należą się paniom: Krystynie Kowalskiej i Anecie Mroczkowskiej, które w naszej szkole koordynowały zbiórkę. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pana Janusza Kotowskiego – Prezydenta Miasta Ostrołęki za zorganizowanie transportu darów do Warszawy. Dziękujemy.
    Najserdeczniej dziękujemy wszystkim Państwu, którzy poświęcili swój wolny czas i pojechali na Białoruś, by tam na miejscu podarować ludziom trochę polskości, by być łącznikiem Kresowiaków z Macierzą. Dziękujemy!

 
XVI PREZENTACJE EDUKACYJNE – marzec 2018
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 19:02

180320 TargiDnia 20 marca 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się XVI Prezentacje Edukacyjne. Miały one na celu wsparcie młodzieży III klas gimnazjalnych w wyborze dalszego kierunku kształcenia. W imprezie uczestniczyły placówki z Ostrołęki i okolic. Nasze liceum zaprezentowało swoją bogatą ofertę edukacyjną. Nauczyciele i uczniowie II LO postarali się, aby gimnazjaliści i ich rodzice otrzymali jak najwięcej informacji o kierunkach kształcenia, podstawowych kryteriach rekrutacji, możliwościach rozwoju zainteresowań i pasji. Wszystkim uczestnikom przedstawiliśmy nasze wysokie osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, imprezach sportowych, a także sukcesy artystyczne. Prezentacji oferty towarzyszyły stoiska, na których uczniowie klas Szkoły Promocji Zdrowia sprawdzali BMI, dokonywali pomiaru ciśnienia krwi oraz tlenku w wydychanym powietrzu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz gatunków stawonogów i urządzenia symulującego koncentrację, które zademonstrowali uczniowie kl. 2e.

Przygotowane tablice, zebrane materiały badawcze, plakaty, kącik Szkoły Promocji Zdrowia wymagały dużego wkładu pracy. Dziękujemy nauczycielom, członkom zespołu ds. promocji szkoły, którzy przygotowali stoisko z ofertą edukacyjną oraz osiągnięciami uczniów II LO – paniom: Agnieszce Pragacz, Annie Mynyk, Katarzynie Żerańskiej, Marioli Rachubce, Anecie Mizerek-Ochenkowskiej, Beacie Samorajskiej. Dziękujemy również panom: Arkadiuszowi Szyszce i Grzegorzowi Zawrotnemu za wykonanie zdjęć.

Na koniec podziękowania składamy młodzieży - uczniom klas 2, którzy pod okiem nauczycieli i z ich pomocą prezentowali gimnazjalistom atuty naszego liceum, a także przygotowali krótki program artystyczny.

Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedził stoisko informacyjno - promocyjne naszej szkoły, rozwiał swoje wątpliwości dotyczące dalszej drogi kształcenia.

Zmieniony: Wtorek, 27 Marzec 2018 07:16
 
Międzynarodowy Turniej Matematyczny NABOJ
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 26 Marzec 2018 12:50

180323 Naboj23 marca 2018 roku w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbył się  Międzynarodowy Turniej Matematyczny NABOJ. Drużyna w składzie Maciek Białobrzeski z II d, Radek Cieślik, Konrad Kulesza, Bartek Murach i Bartek Suchecki z III d  po dwóch godzinach zmagań zakończyla rywalizację na 68 miejscu w Polsce na 127 startujących drużyn, a w klasyfikacji międzynarodowej zajęli 152 miejsce (startowało 485 zespołów). Opiekunem zespołu jest pani Beata Kotowska
Gratulacje dla chłopców! 

Wszystkie wyniki można znaleźć pod adresem: https://math.naboj.org/index.php?country=PL.

Zmieniony: Poniedziałek, 26 Marzec 2018 14:05
 
« PoczątekPoprzednia121122123124125126127128129130NastępnaOstatnie »

Strona 125 z 225