DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj

eDziennik

Złota Szkoła

Logo ZlotaSzkola

EKOzwroty

footer logo

Silni Polską

SP2

Otwarci na kulturę STEAM-owa

STEAM

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

FERS

FERS

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
WYJAZD MŁODZIEŻY DO NIEMIEC W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+
Erasmus+
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 29 Listopad 2019 10:59

 

logo erasmus

W dniach 15 - 22 listopada 2019 r. dziesięcioro uczniów z klasy 1cp przebywało w Niemczech w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Europe's Eyes - Inspiration, Innovation, Integration". Szkołą goszczącą był Ludwig-Erhard-Berufskolleg w Paderborn (Niemcy). Oprócz II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce, w wymianie uczestniczyli również uczniowie BERRIO-OTXOA IKASTETXEA z Hiszpanii oraz LEGT Anatole de Monzie z Bazas we Francji.

191115 NiemcyCelem wyjazdu było omówienie zagadnień związanych z tematyką Unii Europejskiej. Młodzież ze wszystkich szkół partnerskich pracowała w grupach międzynarodowych i omawiała takie tematy jak "Europa - kiedyś i teraz", "Najważniejsi politycy UE", "Historia Unii Europejskiej" oraz "Co Europa znaczy dla Ciebie?". Ponadto, uczniowie mieli okazję uczestniczenia w wybranych zajęciach lekcyjnych oraz obserwacji codziennego życia szkolnego w niemieckim Ludwig-Erhard-Berufskolleg. 

Młodzież z Polski, Hiszpanii, Francji i Niemiec została zaproszona przez burmistrza miasta Paderborn do ratusza miejskiego na uroczyste powitanie, w trakcie którego przybliżono nam historię miasta. Następnie, uczestnicy wzięli udział w grze miejskiej. Przez cały tydzień swojego pobytu, uczniowie mieszkali z rodzinami goszczącymi, dzięki czemu mogli usprawnić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim. Był też czas na wycieczki edukacyjno-krajoznawcze - zwiedziliśmy byłą kopalnię węgla Zeche Zollverein w Essen, fabrykę Volkswagena oraz park krajobrazowy Bergparks Wilhelmshöhe w Kassel, który wpisany jest na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Spacerowaliśmy również po urokliwym mieście Münster oraz odwiedziliśmy muzeum komputerów HNF w Paderborn.

Mimo, że program pobytu był intensywny, nasi uczniowie wrócili zadowoleni. Chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach integracyjnych oraz projektowych. Poznali mnóstwo nowych osób i nawiązali przyjaźnie. Wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację zadań, za co serdecznie dziękujemy! Zdobyte doświadczenie z pewnością posłuży im w przyszłości.
A. Młynarczyk i S. Rochaczewska.

Zmieniony: Piątek, 06 Grudzień 2019 09:06
 
Eliminacje szkolne olimpiad przedmiotowych z nauk humanistycznych i społecznych
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 29 Listopad 2019 10:07
W ciągu listopada odbyły się eliminacje szkolne olimpiad przedmiotowych z nauk humanistycznych i społecznych, w których uczestniczyło łącznie 29 uczniów. W pracach Komisji Szkolnej pod przewodnictwem Jana Mironczuka uczestniczyły: Elżbieta Mironczuk i Emilia Lewandowska.
 
W wyniku oczekiwanych wymogów olimpijskich i postępowania Komisji, kwalifikacje do etapu okręgowego uzyskali:
a/ XLVI Olimpiada Historyczna: Juliusz Siemiątkowski (IBG), Julia Sobocińska (IIB), Krystyna Cholewa (IBP), Łukasz Zyśk (IIIB)
b/ LVI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: Aleksander Juchniewicz (IIG),
c/ XXII Olimpiada Wiedzy o Prawie: Wiktoria Andruchewicz (IIIB), Julia Hilarczuk (IIIB), Aleksandra Krawczyk (IIB),
d/ XV Olimpiada Wiedzy o UE: Małgorzata Jarząbek (IIB), Jakub Dobrzycki (IIB),
e/ VII Olimpiady Solidarności: Małgorzata Jarząbek (IIB), Jakub Dobrzycki (IIB).
 
Warto dodać, że:
a/ do eliminacji międzyszkolnych XIII Olimpiady "Losy żołnierza i oręża polskiego" zakwalifikowani zostali: Adam Banul (IFP), Jakub Jankowski (IBP)
b/ do II etapu konkursu "Wybieram wybory" (na Wydziale Prawa i Administracji UW) zakwalifikowani zostali: Aleksandra Krawczyk (IIB), Zuzanna Piekarska (IIB).
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału, a zwycięzcom - sukcesu.
 
Zmieniony: Wtorek, 10 Grudzień 2019 13:38
 
Międzyszkolny konkurs chemiczny „Budowa atomu”
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 27 Listopad 2019 14:06

13 listopada w ZSZ nr 4 w Ostrołęce odbył się międzyszkolny konkurs chemiczny „Budowa atomu”. Szkołę reprezentowali Julia Kotowska z klasy 1eg i Marcin Załęski z klasy 1ep. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą chemiczną. Do sukcesu niewiele zabrakło, ale dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia z konkursu można zobaczyć pod adresem

Opiekunem była pani Monika Kaliszewska.

 
Dr Karol Samsel o Wiktorze Gomulickim jako odkrywcy Cypriana Kamila Norwida
Biblioteka
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 27 Listopad 2019 10:35

191125 Samsel o Gomulickim25 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dr hab. Karolem Samselem.
W wydarzeniu uczestniczyła klasa II B wraz z wychowawcą Janem Mirończukiem. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom sylwetki Wiktora Gomulickiego, wielkiego ostrołęczanina, jako odkrywcy Cypriana Kamila Norwida.
Nasz gość opowiadał o życiu i działalności Gomulickiego, podkreślając jego rolę w pokazaniu światu twórczości naszego patrona.

Zmieniony: Czwartek, 28 Listopad 2019 12:45
 
Zaproszenie na prezentację książki
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wtorek, 26 Listopad 2019 12:14

samsel.jpg

 

29 listopada (piątek) w czytelni MBP w Ostrołęce przy ul. Głowackiego 42 o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i Jego Goście, na którym zaprezentowana zostanie antologia pt.Otwieranie głosu.  W tej publikacji Młoda Ostrołęka Literacka, czyli dziesięcioro młodych twórców - a wśród nich uczennica naszej szkoły Julia Lenkiewicz z klasy 2c - przedstawi  swoje utwory będące wyrazem indywidualnej i pokoleniowej ekspresji.

Wszystkich zainteresowanych twórczością młodego pokolenia serdecznie zapraszamy.

Zmieniony: Środa, 27 Listopad 2019 12:44
 
Akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu
Szkoła Promocji Zdrowia
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wtorek, 26 Listopad 2019 12:07

19 listopada 2019 r. już po raz dziesiaty odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem "Nie piję, nie palę więc czuję się doskonale".

Udział w happeningu wzięła młodzież klas pierwszych i drugich realizująca program Szkoły Promocji Zdrowia z II i III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce wraz z wychowawcami i dyrekcją.
W ramach profilaktyki zaproponowano młodzieży szereg wykładów:
- Skutki zdrowotne nadużywania alkoholu, który poprowadziła mgr Jolanta Zięba - opiekun medyczny programu,
- Lekomania jako zagrożenia współczesnego świata, który poprowadził mgr farmacji Mikołaj Zerhau,
- E-papierosy jako zagrożenie współczesnego świata, wykład poprowadziła lek. Renata Głębocka specjalista chorób płuc.
Dla uczestników happeningu przygotowano stoiska edukacyjne między innymi:
- badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dwa kolory balonów: biały z kartą w środku płuc osoby niepalącej papierosy oraz  czarny z kartą w środku płuc osoby palącej papierosy,
- walizki edukacyjne oraz lalki mówiące o skutkach palenia tytoniu,
- możliwość skorzystania z narko i alkogogli,
- ulotki i plakaty dotyczące uzależnień.
Aby zachęcić młodzież do pogłębienia wiedzy dotyczących uzależnień zaproponowano udział w kilku konkursach. Do konkursu plastycznego przystąpiła niemal setka uczniów, zaś do quizów i testów wiedzy po 20 osób.

Wśród laureatów konkursu plastycznego pt: "Nie piję, nie palę więc czuję się doskonale" znalazły się uczennice naszej szkoły: Magdalena Górka - I miejsce, Aniela Pyskło - III miejsce. W quizie antynikotynowym: I miejsce drużyna - Julia Żebrowska i Karina Lubiejewska, II miejsce - Karolina Marzewska i Julia Mroczkowska.

Test wiedzy dotyczący skutków nadużywania alkoholu: II miejsce - Małgorzata Białobrzewska.
Natomiast w teście wiedzy o uzależnieniach od narkotyków i substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy III miejsce zajęła Ewa Merchel.

Spotkanie poprowadziła Beata Samorajska - koordynator programu.
Happening odbył się w sali konferencyjnej ostrołęckiego szpitala.

Zmieniony: Wtorek, 26 Listopad 2019 12:13
 
Konferencja naukowa pt. "Od wybuchu wojny do odzyskania wolności - Mazowsze Północne w latach 1939-1989"
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 20 Listopad 2019 10:56
W dniu 16 października na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się konferencja naukowa pt. "Od wybuchu wojny do odzyskania wolności - Mazowsze Północne w latach 1939-1989". Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika.
Uczniowie kl. IBG, IIG i IIIB, a także zaproszeni goście, m.in. wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, wysłuchali 8 referatów zaprezentowanych przez lokalnych historyków-badaczy, którzy przybliżyli problemy społeczno-polityczne regionu od początku kampanii wrześniowej, lata okupacji, komunizmu, po odbudowę struktur "Solidarności" wraz z przełomem politycznym w 1989 r. Wystąpili: dr Marek Niewiadomski (mówił o kampanii wrześniowej na Kurpiowszczyźnie), dr hab. Zbigniew Kudrzycki (o pograniczu mazursko-kurpiowskim), dr Jerzy Kijowski (udział ostrołęczan na frontach II wojny światowej), dr Małgorzata Lubecka (problemy młodzieży w okresie komunizmu), dr Wojciech Łukaszewski (podział powiatu ostrołęckiego w okresie okupacji), dr Dariusz Budelewski (powiat makowski po II wojnie światowej), dr Andrzej Biały (problematyka polska w archiwach białoruskich) oraz dr hab. Jan Mironczuk (odbudowa NSZZ "Solidarność" w Ostrołęce).
 
Konferencję prowadzili członkowie OTN - Małgorzata Lubecka i Jan Mironczuk.
Koszty konferencji zostały sfinansowane przez samorząd Województwa Mazowieckiego.
Zmieniony: Piątek, 29 Listopad 2019 10:03
 
« PoczątekPoprzednia919293949596979899100NastępnaOstatnie »

Strona 91 z 225